Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=355  •  Vydáno: 7.5.2014 18:50  •  Autor: Turek

2. rok podnikání

Už jsou to dva roky co vlastním živnostenský list.
Pár postřehu k mému podnikání.
Mé cíle pro 3. rok podnikáni.

Již dva roky vlastním živnostenský list a má vedlejší samostaně výdělečná činnost vedle zaměstnání je provozování stránek. Na stránkách vydělávaní skrz PPC a affiliatu v tuto chvíli je to 1:1. V dětství jsem vždy snil, že budu podnikatel, jenže jen snil. Až v posledních letech jsem se rozhoupal k tomu, že jsem si zřídil živnostenský list. V prvním roce podnikání jsem se hodně hledal, i v tom druhém rohém roce jsem hodně experimentoval. Ještě mi ubylo času, který mohu tvorbě stránek věnovat. Ale poslední měsíce se to s časem zlepšilo a já se opět obul do tvorby obsahu.

Jak jsem již psal můj příjem v poslední době je hlavně z PPC, affiliatu. Výhoda tohoto příjmu je v tom, že když nemohu nebo nechci nic řešit tak nemusím. Tzn. v práci pracuji. Když jsem s přítelkyní tak se věnuji ji. Když nechci tak zkrátka nic neřeším. Nehoří mi žádné termíny, nikdo není s mou práci nespokojen. Když mám chvíli, tak mohu přemýšlet jak nad články, nad monetizací atd… výhoda je, že přemýšlet mohu když běhám, když jsem na WC, když na něco čakám, atd… Někdy mě až udivuje, jak můj mozek dokáže vymýšlet neustále nové varianty řešení problémů. Ale nedivím se tomu, mozek je jako sval a z běháni vím, že tělo se dokáže posouvat stále k lepším výsledkům, jen je jej třeba trénovat. Nevýhoda tohoto příjmu je, že jsem v nejnižších patrech celého řetězce vydělávaní. Takže mé provize z affiliatu, či z reklamy jsou mnohem nižší, než kdyby jsem vlastnil nějaký eshop. To mě netrápí, za tu svobodu to stojí a sám vím, že kdyby jsem chtěl, tak si mohu otevřít eshop a z velké části by jsem věděl jak na to. Další výhoda mého “podnikání” jsou malé finanční vstupy, pominu-li čas. Vím čas je nejcenější co máme, ale rozjet něco pomoci penězi znamená rozjet něco díky předchozího času, který jsem v minulosti musel vynaložit na vyděláni těchto peněz. Ale zpět k mému podnikáni. V mém druhém roce jsem hodně experimentoval s nika stránkami, měl míň času na stránky než v předchozím roce. Ke konci druhého roku podnikáni jsem začal víc cílit na dvě nosné témata a těch se teď držím. Nezavrhuji ani nika stránky, jen hlavní focus je na nejvýdělečnější weby.

Plány pro 3. rok mého podnikáni. Nejvíc budu pracovat na mém autorativním webu. Mám v pláýnu spustit jeden travel web na jednu menší niku. O tvorbě tohoto webu chci napsat seriál pro nováčky. Nováček dostane manuál i s čísly a já se zkusím tyto články monetizovat přes affiliate. Dále chci aktivně nabízet SEO agenturám prostor pro publikaci PR článků na mých webech. Chci začít tvořit jednu nika stránku ve španělštině. Zatím ji nebudu monetizovat, nejsem plátce DPH. Jen si budu vytvářet v oné nice dobrou pozici v SERPu a až uvidím, že to má význam, tak web monetizuji a přejdu na účetnictví. Doposud jsem žádné peníze z podnikáni nereinvestoval, letos plánují reinvestovat 30% svého příjmu a to hlavně do obsahu.

Oproti předchozímu roku, jsou mé výdělky z podnikáni o 127% vyšší.

Jak tomu bylo na začátkumého podnikáni a co jsem psal před rokem.