Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=308  •  Vydáno: 27.4.2013 14:37  •  Autor: Turek

www.prirodni-rezervace.cz - náš nový projekt

S přítelkyní mapujem přírodní rezervace.www.prirodni-rezervace.cz

Tento měsíc se v tvorbě stránek nejvíce věnuji našemu nejnovějšímu projektu a to Přirodní-rezervace.cz . Záměrně píši věnujeme, protože většinu textů píše přítelkyně, která je v psaní mnohem lepší než já. Já občas něco napíši, ale hlavně se snažím stránky rozjet z pohledu návštěvnosti.

Jak vypadá článek na www.prirodni-rezervace.cz který je již “hotov”. Přírodní rezervace Kotvice.

Cíl stránek:

Cíl stránek bude přinášet poctivé přínosné informace o přírodních rezervacích. Píšem o místech kde jsme byli. Doufáme že stránky přinesou přínsoné informace pro lidi, kteří chtějí vyrazit na výlet do přírody. Přírodních rezervací,přírodních památek, naučných stezek je u nás opravdu hodně, takže se nebojím, že by jsme za chvíli téma vyčerpali.

Jak se snažím rozjet návštěvnost stránek:

Největší návštěvnost v budoucnu bude z vyhledávačů. Z počátku chci web toršku postrčit v SERPu tím, že na stránky odkazuji z některých mých stránek. Do budoucna očekávam přirozený nárust odkazů. Poprvé se pokouším vytvořit aktivní facebook stránku, kde budem odkazovat jak na nové fotky a články na webu, tak na jiné fotogalerie a články na internetu. Je mi jasné, že lidi z Prahy nebude zajímat přírodní rezervace v Beskydech, ale pěkné fotky z přírody by už lidi milující přírodu mohly zajímat. Snažím se vytvářet videa a z Youtube odkazovat zpět na web. Zatím mi točení videí moc nejde, ale je to o zkušenostech a ty s časem příjdou. Další plán na link building je odkazovat z portálu www.fototipy.cz Přírodní rezervace jsou místa, kde je vždy něco zajímavého na focení. Takže mám v plánu aktivně přidávat místa, které nafotím.

Monetizace stránek o přírodních rezervacích:

Přírodní rezervace nejsou komerčním tématem, ale snad se masou podaří monetizovat. Je mi jasné, že hladnost názvů přírodních rezervací není veliká, ale při počtu přírodních rezervací si myslím, že by v budoucnu mohl mít projekt solidní návštěvnost. Hodně si slibuji od facebook stránky. Při větší masovosti se snad povede něco z PPC, připadně affiliatu vytěžit. Kdyby byla návštěvnost větší, tak by mohlo být zajímavé nabízet bannerové plochy firmám budující brand. Diskuzi s radami jak tento projekt monetizovat naleznete na Webdealu.