Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=304  •  Vydáno: 15.4.2013 10:17  •  Autor: Turek

1. rok podnikání

Včera to byl přesně rok co jsem si zařídil živnostenský list.
Včera jsem hekticky neřešil podnikatelské záležitosti,
ale byl na celodenním výletě v okolí Hradce nad Moravicí.

Není to kvůli tomu že nechci podnikat, pracovat, nebo že by jsem neměl inspiraci, motivaci. Ale snažím se vše budovat tak, aby jsem měl bezstarostný příjem. Nechci psát pasivní, protože vše se musí odpracovat. Ale bezstarostný z pohledu, nejsem na internetu nic se neděje. Příjem z živnosti stále nedosahuje závratných čísel, ale přicházející peníze mi už dělají radost. Zatím se kupí na podnikatelském účtu.

První půlrok jsem se hodně hledal, psal jsem pár PR článků, nevěděl jak na Sklik, affiliate. PR články měly výhodu v okamžitém příjmu, ale časem jsem si uvědomil, že je to přesně ta cesta kdy v budoucnu vydělám milión korun za milión hodin. Ne že by jsem v součastné době psal články, které vydělávají více, ale mnou vytvořený obsah beru i jako investici do budoucnosti, návratnost bude v delším horizontu. Na podzim jsem začal přicházet na to jak lépe monetizovat. Takže jsem se ještě s větší vervou pustil do práce. Po novém roce už vše nádherně roste. Své příjmy v reportech nezveřejňuji a ani neplánují, ale za ten rok mé příjmy narostly díky podnikání o 6,5% (zprůměrováno za rok). Což není moc, ale na to že je krize a první půlrok jsem neměl skoro žádný příjem z podnikání, tak jsem spokojen.

Stránky mám ve třech tématických blocích. Ještě mám pár webů, které cílí na jiné témata. Jsou to kotvičky, pro případ že by jsem se rozhodnul rozjíždět další blok webů.

Jsem zvědav kde budu s příjmy za příští rok. Pokud totiž vše poroste, jak zatím roste, tak už začnou být zajímavé. Zrovna včera jsme se při výletě bavili s přítelkyní, zdali nezkusíme opravdu nakonec nějaký eshop. Má výhoda by byla, že částečně již vím jak na to. Mohu opřít link building na eshop z mého portfólia. Jen by jsme museli najít zboží, které by jsme prodávali. Jestli bude eshop tak nejspíš s nějakým outdoor vybavením.

Jak tomu bylo před rokem.