Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=301  •  Vydáno: 3.4.2013 13:35  •  Autor: Turek

Internetové portfólio březen/2013

Březen byl vynikající.
V tomto měsíci jsem zažil v realu
to co si moc přeji a to je ....

mít vše postaveno tak, že pokud na netu nebudu týden, nic se nestane. Zrovna píši po 10 dnech offline první řádky. Přesto vše rostlo. Moc se mi líbilo probudit se v hotelu kousek pod Pradědem s přítelkyní a jen kouknout na mobil, kolik mi stránky vynesly a pokračovat dál v dovolené. Částky nejsou zatím závratné, ale trend je nastaven správně.

Původně jsem chtěl v březnu vytvořit dvojnásobně víc obsahu než jsem vytvořil, ale na začátku měsíce jsem zápasil s daňovým přiznáním a poslední týden byl na dovolené. Takže obsah přibýval průměrně.

Během března se ozvala jedna SEO agentura s dotazem, kolik by stála publikace PR článků na mých webech. Chvíli jsem uvažoval nad cenou, protože weby o které mají zájem mi generují příjem a moc mě proto neláka na tyto weby umísťovat PR články. Na druhou stranu nechtěl jsem promarnit příležitost budoucí spolupráce s touto agenturou. Proto jsem nakonec sdělil cenu, která dle mého je v součastné době nadprůměrná. Poděkovali mi za informaci se slovy, ozvem se někdy v budoucnosti, až bude mít nějaký náš klient zájem. Jsem zvědav, zdali se ještě ozvou. Mě potěšilo, že jsem byl konktován.

Jednoho rána koukám na statistiky na Skliku a vidím, že můj průvodce po Toskánsku je zamítnut. Tento web má aktualně hlavní sezónu, takže jsem trnul při čekání na odpověď proč byl zamítnut. Z Skliku mi asi po dvou hodinách sdělili, že web byl při běžné kontrole nedostupný a je opět povolen. S rychlostí vyřízení jsem byl spokojen.

monetizace:

Nejvíce jsem vydělal na Skliku, i když některé prokliky za pár haléřů jsou opravdu směšné. Dalším zdrojem příjmů byly provize z affilate. Zážitky jako dárky, zážitek jako dárek se dařilo. Na Adbenefitu se objevil obchod s desingovým zbožím. Po Dámejídlo.cz zkouším Bonami.cz tentokrát s provizí za registrovaného uživatele. Moc se mi nedaří, ale lepší než Sklik na stejném místě.

Tento měsíc jsem zkoušel http://www.pay4t.cz/ (systém pro tweetování reklamy) Snažím se tweetovat zajímavé věci tak doufám, že mí followeři dvě reklamní sdělení přežili. Tweety byly na zajímavý obsah. Po druhém tweetnutí jsem dosáhl na výplatní minimum, nechal jsem si tedy proplatit provizi, peníze bez problému přišly. http://www.pay4t.cz/ mohu doporučit. Propagace na Twitteru je zatím v plenkách, tak jsem zvědav na další vývoj.

plány:

Plány do dalších dnů jsou jasné, musím přidávat další a další obsah, pracovat na linkbuildingu. Stále uvažuji zdali mám zkusit udělat čistě affiliate weby na nějaký produkt, nebo se vrhnout na stránky o Beskydech. Affiliate web na jednu niku zatím nemá. Stránky o Beskydech by mě zase hodně bavily a link buildingem, ale i obsahem by jsem se hodně doplňoval s mými stránkami o Frýdku-Místku.

Návštěvnost:11370 (+1508) , normostran 19,04