Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=277  •  Vydáno: 25.11.2012 11:33  •  Autor: Turek

Lysacup 2013

Už opět se roběhl zimní etapový
vrchařský běh na Lysou Horu.
Slogan závodu: “Poznej svůj limit.”


http://lysacup.cz/

Letos je to již 11 ročník stále oblíbenějšího závodu na severní moravě. Každý víkend od listopadu do února se sejdou nadšenci pro fyzické a psychické trápení pod nejvyšší horou Beskyd Lysou Horu a vyráží směr vrchol. Počty závodníků jsou rok od roku větší. Já “běhám” druhým rokem, takže nemohu posoudit jak se vyvíjel Lyscup v minulosti, ale letos oproti loňsku závod doznal pár příjemných změn. Závod má nové stránky, mnohem lépe se zpracovávají výsledky a to díky čárového kódu, který má každý závodník. Zkrátka nádherný závod, kde panuje kamarádská atmosféra. Mnoho lidí bere Lysa Cup jako kvalitní trénink.

Já a Lysacup

Loni jsem měsíčně běhal poměrně velké objemy 200-250 km měsíčně, ale běh do vrchů jsem začal trénovat až chvíli před Lysacupem. Výsledky byly (počítám procenta (100/počet účastníků)*mé umístění . protože pořadí je různé, podle počtu účastníků) 55% Šance, 76 % Malenovice Hotel Bezruč (měl jsem po Pražské stovce), 51 % Silvestrovská z Ostravice, 56% Rajská bouda, 54% Janovice Bystré, 59% Ostravice železniční přejezd, 65% Krásná most, 50% Malenovice Rajská bouda. Loni jsem se chtěl dostat do lepší poloviny, to se mi nepovedlo.

Letos nemám naběháhané žádné objemy, takže výsledky jsou horší. Ale já se s tím poperu a zlepším se. Etapa z Šancí 59%, Mazák 67% . K poslední etapě a to aktualní by jsem se rád vrátil. Myslel jsem že si vedu celkem dobře, až někde v půli trasy mě schladilo ohlášení průběžného pořadí. Od té chvíle šlo vše nějak těžce. Příště se nesmím nechat rozhodit.sk-zafar-frenstat-p-rrajče.net
pepateamfmrajče.net


Co mě udivuje je kolik lidí běží nahoru s běžeckým batohem .