Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=253  •  Vydáno: 6.8.2012 0:06  •  Autor: Turek

Internetové portfolio červenec/2012

Offline měsíc, který ukázal že stránky
nějakou dobu bez údržby přežijí.

Nějakou dobu jsem uvažoval zdali psát i o příjmu ze stránek, po vzoru některých blogů. Nakonec jsem dospěl k závěru, že ony blogy těží z affil odkazů přímo z blogu na služby a to já zatím nemám v plánu, takže příjem který je v řádech stovek si zatím nechám pro sebe. Když jsme u blogu, tak ten dostává v poslední době pěkně po prstech od vyhledávačů padají ranky, návštěvnost, serp pozice. Polevil jsem v frekfenci psaní článků, ale link building je zdravý a nový obsah je taky. Spíš bych to přičítal v změně zaměření blogu, ubylo článků o běhání, čaji, přibylo o cestování a to se vyhledávačům asi moc nelíbí. Velkou radost mi dělá stránka o městě Frýdku-Místku kde návštěvnost roste plynule. Občas uvažuji zdali mám rozvíjet další stránky a nenechat si jen tento projekt. Ale zatím se nedaří tyto stránky monetizovat a vím, že dělat na jediném tématu je cesta k vyhoření.

Práce na stránkách

Přidáno pár textů. Začal jsem evidovat kolik napíši za měsíc normostran. Možná že časem vytvořím další graf. Původní plán na vytvoření úzce specializovaných stránek cílených na jednu malou niku jsem zatím nerealizoval.

Práce na linkbuildingu

Na stránky o městě Frýdku-Místku jsem sehnal od svých kamarádů odkazy. V hlavním slově Frýdek-Místek jsem nejvýš kde mohu být, teď jen zbývá vytáhnout nahoru důležité long taily. (Frýdek-Místek ubytování , Frýdek-Místek práce) Na jiné stránky jsem získal odkazy pomocí příspěvků na blozích, fórech.

Monetizace

Vzhledem k tomu jak jsem se nevěnoval stránkám, mepohnul jsem ani s monetizací. Co bych jsem chtěl zmínit je článek Bronziho, který reagoval na můj červnový souhrn, za co jsem mu strašně vděčný. Článek reaguje na můj povzdech, že z návštěvnosti mého průvodce po Toskánsku, nemám žádný příjem. Bronzi radí kde se hodí umístit reklamu. Jen co se k průvodci vrátím (na podzim) provedu změny. Děkuji za článek. Ale i Vám věem za přínosné komentáře pod články o portfoliu. Určitě jsou přínosné nejen pro mě.

Snažil jsem se prodat balík odkazů za zajímavý peníz. Nikdo se neozval, ale budu na stránkách dál pracovat a snad se někdo ozve.

Má nabídka odkazů:dárky, zážitky.

Návštěvnost za červenec 6013 (+716)