Zdroj: https://turek.savana-hosting.cz/mojeokoli/system/index.php?a=203  •  Vydáno: 19.1.2012 21:04  •  Autor: Turek

Jakou si zvolit přezdívku ?

Dobrá přezdívka by neměla být vámi
zvolená, ale měli by jste si ji “zasloužit”
ne vždy jsme z ní ovšem nadšeni.

Přezdívku většinou dostanete od svého okolí, tím že se o ni zasloužíte svým chováním, příhodou, nebo je vám vymyšlena z praktického důvodu. Třeba kvůli tomu, že v kolektivu máte tři Katky a je je třeba rozlišit, aby nedocházelo ke komunikačnímu šumu, nedorozumění.

Ale ne všichni z nás máme přezdívku, nebo chceme změnit svou starou nevhodnou Než začneš novou přezdívku používat, pouvažuj nad těmito věcmi.

1. představ si tu svou přezdívku v jakémkoliv svém věku, představte si třeba přezdívku Pidík kterou má malý kluk, ten ale později vyroste v průměrně vzrostlého chlapa. Mě třeba neseděla u 15 letého kluka přezdívka Stařec.
2. přezdívka by měla být srozumitelná, krátká, neměla by se složitě psát takovou Wraxkovou Valkyru si bude těžko někdo pamatovat. Není nic trapnějšího než vysvětlovat jak se tvá přezdívka píše. Myslím tím třeba přezdívka Turrekk.
3. pouvažuj zdali chceš být na internetu snadno k nalezení, nebo ne. Pokud chcete být spíše v anonymitě zvolte přezdívku z frekfentovaného slova. Protože pod tímto slovem je plno stránek a nikdo vás skrz vyhledávače nebude moci snadno sledovat. Schválně, když hledám slovo Turek, tak se v obou vyhledávačích na prvních stránkách nenajdu, jak jsem získal přezdívku Turek se dovíte na konci článku. Když zvolíte unikátní přezdívku, najdou vás lidé ve vyhledávačích snadněji.
4. neměňte přezdívku často, nejlépe je neměnit vůbec
5. pokud přezdívku nemáte, zvažte zdali ji vůbec potřebujete, jestli není lepší vystupovat pod svým civilním jménem.

Jak jsem k přezdívce přišel

Bylo to na základní škole (6. třída), na škole vznikl nově Strategický kroužek. Hrávali jsme strategické hry (stolní, počítačové), chodili na hory. Jedna z prvních her co jsme hráli byla desková hra Diplomacie ( známa taky pod názvem Evropská politika), já jsem tenkrát 2x hrál celkem úspěšně za Turecko a lidé kteří mě pořádně neznali jménem (byl jsem ve škole nový) mi začali říkat Turek, Turku. A od té doby jsem Turek.

Jak jste k přezdívce přišli vy? Klidně napište k sobě na blog a upozorněte mě naváš článek. Rád přidám odkaz na článek pod tento článek.