Masovější běh, který z mého
pohledu neměl chybu.

Olomouc je nádherné město uprostřed moravy a teď tam mají i úžasný Olomoucký ½ maraton.
Trasy moc porovnávat s jinými nemohu, protože to byl můj druhý ½ maraton, ale tato
olomoucká se mi moc líbila, skoro po rovině, dva skoro stejné okruhy, kromě otáček
byla trať bez prudkých zatáček. Lemována neunavně fandicími diváky, kteří popoháněli
běžce k mnoha osobním rekordům. K tomu přálo i počasí, já osobně si nedokáži představit
lepší počasí pro běháni. Pod mrakem a sem tam padala kapka, až ke konci se mírně rozpršelo.
Ale jinak kapky byly příjemné osvěžení pro upocené těla. Asi nemá cenu u takových velkých akcí
chválit organizaci, trika a další věci, vše bylo. Jen bych možná trošku jinak umístil podium
s programem, přece jen stánek s auty tam celkem vadil.

Já a Olomoucký ½ maraton. Závodně jsem ½ maraton běžel podruhé, můj první byl ostravský ½
maraton 2009 a ten jsem uběhl za 1:53, od té doby jsem běhal spíš desítky. Tréninkově v
poslední době jsem začal běhat více a to převážně trasy 6-16 km a stále více vyrážím kondičně
do hor, tak jsem si řekl čas 1:50 by byl krásný. Poprvé v životě jsem se snažil před závodem
stravou připravit tak jak má. Možná jsem se moc přepil protože mě prvních 5km mírně píchalo v boku.
Po startu jsem uviděl vodiče na čas 1:50 chvíli jsem uvažoval zdali ho předběhnout,
přišlo mi to troufalé vzhledem k tomu jaký čas jsem plánoval, ale řekl jsem si když mě doběhne
ze zadu, tak se ho pokusím držet a vyrazil dopředu. Pro mě to byl první masovější závod,
tak jsem využíval davu a vždy se na chvíli někoho držel. Dlouhou dobu jsem běžel za nějakou
bandou slováku, s nimiž běžel i jeden černoch, diváci na něj vždy bouřlivě reagovali.
Na otáčkach jsem sledoval jak mám daleko za sebou vodiče na 1:50, abych věděl zdali mám
šanci na nějaký lepší čas, nebo nemám přepalovat začátek a držet se jeho. Při závodě nekontroluji,
za kolik běžím kilometr, proto mě po 10km prvním kolečku překvapil čas něco pod 52 minut.
To jsem v poslední době běhal na 10 km závodech a tu mě čekalo ještě 11. Nicméně běželo se skvěle,
počasí super, tělo nijak neprotestovalo. Časem jsem se dostal mezi běžce co běželi +- stejným tempem
a to mi asi pomohlo. Neb při menších závodech se někdy za někým ženu a pak přepálím tepovku.
Nakonec jsem byl v cíli v čase 1:45:06 což považují za můj super čas. Když vemu za kolik běhám desítky.
Tělo nijak nekolabovalo, nic nějak extrémně nebolelo. Žádne tuhnutí svalů nic, takže nadmíru spokojenost.
V posledních týdnech jsem shodil několik kilo, pozměnil stravu, začal více sportovat a to se asi na tom
poznamenalo. Tak teď jsem zvědav na další závod a časy :)