Kategorie: Novinky, Úvahy

Vlastenectví

Svou povahou jsem věčný optimista, myslím si že vlastenec a patriot. Takže si lámu hlavu, proč jsme coby češi strašně málo vlastenečtí, kouknem-li k sousedům, tak všude visí národní znaky.U nás kromě svátku, kdyby si někdo vyvěsil vlajku, tak si lidé kolem budou podivovat.

Dlouho jsem uvažoval jak tento článeček napsat, nakonec usedám k poznámkovému bloku a píši sledy myšlenek, tak snad z toho nebude velký mišmaš. Svou povahou jsem věčný optimista, myslím si že vlastenec a patriot. Takže si lámu hlavu, proč jsme coby češi strašně málo vlastenečtí, kouknem-li k sousedům, tak všude visí národní znaky.U nás kromě svátku, kdyby si někdo vyvěsil vlajku, tak si lidé kolem budou podivovat. Přitom za co se stydíme? Úroveň ekonomiky se zlepšuje s tím i imig naší republiky a často slýchavám od lidí, lituji že jsem čech, my češi jsme v tomhle hrozní. Určitě na tom je podepsáno to, že za minulého režimu se dobrýmy výsledky režim prezentoval a starší generace tedy po tomhle netouží, a mladí to chování přebírají po rodičích. Ale chybu bych viděl i v mediích a politice, vždyť pozitivních zpráv odtamtud nepřichází. Opozice ať je jakákoliv, háže na jakýkoliv problém obal, že vše je absolutně špatně.

Proč češi v posledních x letech nenatočili nic ze své historie. Někdo namítne, že je to drahé, nešlo by na to moc lidí do kin, ale dle mého hisorické filmy, z naších dějin, to by měl stát hlavně podporovat. Proč nemáme filmy o Karlu IV, přemyslovcích, o bájích.

K tomu vlastenectví, nedávno jsme na čundru na slovensku byli na pizze v Dobré vodě, v solidně zaplněné hospodě, jsme nakonec museli dojít si objednat k pultu.Po delší době přinesli pizzu a na ní slovenskou papírovou vlaječku. Upřímně jedl jsem lepší s lepší obsluhou. V čechách by asi nikoho nenapadlo cpát na pizzu českou vlajku, to by tam raději dali italskou, nebo hawajskou.

Jak propagujem svou zemi jde vidět třeba v googlu, když si zadáte hledáni obrázku s názvem státu...
Czech republic
Poland
Slovakia

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Zajímavý článek odpovědět

Zajímavý článek psychologa Hubálka

zpravy.idnes.cz/psycholog-hubalek-nedivte-se-...


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter