Kategorie: Novinky, Podnikání, Internet

Stále zvažuji zdali mám založit eshop

Myšlenka založit si vlastní eshop se u mně
objevuje s železnou pravidelností.

Někdy si myslím, že jsem konečně narazil na zboží, které by jsem mohl ve vlastním eshopu prodávat. Jenže po průzkumu zjístím, že toto zboží od mnou objeveného výrobce již někdo na internetu prodává. Soutěžit s jinými prodejci v ceně se mi moc nechce. Takže založení eshopu většinou rychle zavrhnu. Naposledy jsem nad eshopem přemýšlel, když jsem objevil řešení eshopu jak jej má www.atomer.cz . Jednoduché, jasné, desingově krásné.

Na Atomeru se mi líbí hlavně to, že vím za co platím a neplatím zbytečně za věci, které nevyužívám. Například, mám v plánu mít věrnostní program pro své zákazníky, tak si připlatím za modul věrnostní program a měsíční platba se mi zvedne o 6,- Kč. Pokud, ale neplánuji žádné benefity, tak za tuto možnost nic neplatím. Dále se mi líbí mnoho krásných moderních šablon.

Takové řešení tvorby internetového obchodu je přesně něco pro mně. Se svou skoro nulovou znalostí programováni je pro mě tento systém tvorby eshopu ideální.

Ale zpět k mým nápadům na můj eshop.

Můj serioznější nápad na eshop byl, dělat eshop s ponožkami. Nemyslím teď prodej běžných bavlněných ponožek, ale spíš na dražší ponožky z merina atp…Samozřejmě několikrát jsem uvažoval udělat eshop na niky, na které již mám traffic. Například na běžecké batohy, nebo na žraločí chrupavku atp…

Míň serioznější nápady na eshop. Ale za to dosti originální byl nápad založit si eshop s dřevěnými betlémy. Aby jsem tuto myšlenku objasnil. Cílovka by byly kostely, obchody, radnice, hotely, kterým by jsem nabízel nějaké standardizované figurky. Myslím tím například betlém velikosti A atp…Přemýšlel jsem nad tím, že by jsem zajel například do Rumunska a tam by jsem si našel řezbáře a u nich si figurky objednal. Bylo mi jasné, že tento eshop by byl čistě sezonní záležitostí, ale na druhou stranu betlémy tu jsou stovky let, tak nějaké skladové zásoby do příští sezóny by mě nebolely. Měl jsem představu, že by jsem betlémy prodával celosvětově. Kdysi jsem chtěl prodávat i dřevěné šachy, krásné levné jsem totiž viděl v Krakowě na trhu. Šachy taky nestárnou a skladnost šachů je dobrá.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter