Kategorie: Novinky, Podnikání, Internet

Mé podnikatelské nápady - Čepice od babičky

Jeden z mých bláznivějších podnikatelských nápadů.

Podnikat s nějakou nabídkou pro důchodce je v posledních letech hodně probírané téma. Můj nápad není ve stylu Šmejdů, ani důchodcům nechci nabízet něco co by “opravdu potřebovali”. Nápad to byl divoký, ale třeba někoho zaujme. Vzpomněl jsem si na něj nedávno, kdy jsem četl nějaké vlákno na Webtrhu, kde chtěl někdo něco nabízet důchodcům.

Čepice od babičky

Proč: Prodej originálních ručně pletených čepic, šál ….

Co: Provozovatel eshopu by nabízel ručně pletené, háčkované, šité věci. Šlo by o obdobu Fleru, kde majitel eshopu by řešil věci s dodavateli - babičkami.

Příjmová stránka projektu: Nikdy nelze dobře zaplatit ruční práci, pokud jde o pletení, háčkovaní. Protože upletení něčeho zabere hodně času. Na druhou stranu důchodci mívají hodně času, takže jejich hodina práce by nemusela být tak drahá. I přesto by čepice, šály, ponožky, ubrusy nebyly nejlevnější. Jenže šlo by o originály. Na tom by stal brand eshopu. Pomáhat lidem v důchodu přivydělat si, popřípadě smysluplně pobavit se. Provozovatel takové služby by musel důchodcům nějspíše vyřizovat i daňové přiznání atp… Nicméně eshop by nabízel něco úplně originálního, neskopirovatelného.

O službě celkově: Pokud by bylo vše dobře nastaveno, tak by mohlo jít o službu, kde vítězi a spokojenými budou všechny tři strany. Což musí být radost něco takového dělat.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter