Kategorie: Novinky, Podnikání, Internet

Mé podnikatelské nápady - záloha fotografií

Každou chvíli mě napadne nějaký podnikatelský
nápad. Chvíli nad ním uvažuji. Pak pln nadšení
začnu o tom “skvělém” plánu mluvit s dalšími lidmi.

Ti mi většinou nápad rozcupují, nebo je podnikatelský plán hodně složitý na realizaci. Proto jej zavrhnu a za chvíli uvažuji nad dalším. Jenže některé nápady se v mé mysli vrácí s železnou pravidelností a já je dál v hlavě rozvíjím. O ty zajímavější se chci na mém blogu s Vámi podělit. Vím že je realizovat nejspíš nebudu a možná někomu mé nápady pomohou.

Záloha fotografiíProč: Cíl služby by bylo archivovat důležité fotografie a data.

Jak: Služba by nabízela uložení a archivováni dat zákaznika, nemuselo by jít jen o fotografie. Zašifrované by byly umístěny třeba na dvou bezpečných místech na planetě. Důležité by bylo to, že jsou zašifrované, nedaly by se běžně prohlížet, ani by na ně nebyl online přístup. K datům by se dostal majitel jen tak, že by o data požádal a ty by mu byly zaslány aktualně vhodným mediem a v aktualně použivaném formátu.

Co: V součastné době by šlo o složku ve windows, kde by šlo přetahovat data a Ty by byly odesílany na server provozovatele služby. Měsíčně by mohl klient odeslat tolik dat, kolik by umožňova jemu placený tarif. Zbytek by se odeslal třeba další měsíc.

Příjmová stránka: zákazník by si platil za možnost měsíčně uložit nějaký objem dat. Další platba by byla při vyhotovení archívu na media.

O službě všeobecně: Cíl služby by bylo archivovat fotografie, data, ale třeba i umění a to do vzdálenější budoucnosti. Kolikrát slyším ve svém okolí,protože se jim pokazil HD, blesk jim spálil vše doma, byl mu ukraden notebook atp… Dnes si třeba již těžko přehrajem VHS kazety, nebo magnetofonové kazety, přitom je to věc kterou každý použival ještě nedávno a tak to bude určitě v budoucnu pokračovat. Další nadčasová věc této služby by bylo digitální dědictví. Zkrátka člověk by do závěti zmínil kdo všechno jeho data může dostat. Mě by třeba zajímaly fotografie mého pradědy. Vše by muselo být šifrované, aby se soukromé fotografie nedostal třeba bulvár atd… Nejspíš by tato služba nebyla pro každého, ale kdo chce mít své data v bezpečí, měl by onu jednoduchou možnost. Dnes platíme různé pojistky, tato by byla na naše digitalní vzpomínky.

Nebudu zde rozepisovat všechny problémy které jsem domyslel, asi bude i hodně které jsem ani nedomyslel. Dle mého by toto mohlo fungovat, jen by se do této služby musel pustit velký hráč. Dokáži si představit že by jej mohla mít třeba i pojišťovna a nabízet ji ke svým pojistkám.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter