Kategorie: Novinky, Twitter

Co je to hashtag? Symbol # na Twitteru

Vše o hashtagu na Twitteru.

Hashtag, který je značen symbolem #, byl na Twitteru zaveden k tomu, aby se dalo snadno seskupovat a sledovat příspěvky, které se věnují jednomu tématu, nebo události. Výhoda hashtagu je v tom, že nemusíte znát další lidi, můžete realtime sledovat nějakou událost, trend. Díky hashtagu můžete naleznout lidi, kteří píši na téma které vás zajímá. Jak vypadá takový hasthag. Skláda se ze symbolu # a bez mezery následuje slova. Hashtag může být kdekoliv v tweetu a v jednom tweetu může být i více hashtagu. Etika říká, že hasthag by měl být relevantní k tématu.

Hashtag se začal více propagovat při velkých požárech v San Diegu. Bylo to v roce 2007 a tehdejší katastrofa měla hashtag měl znění #sandiegofire. Tehdy si společnost uvědomila sílu tohoto symbolu a možnosti Twitteru. Od té doby se hashtagy užívají při událostech a ty nejfrekventovanější v dané chvíli můžete vidět na samotném Twitteru a to v kolonce trends.

Díky hashtagu můžete hledat lidi, kteří jsou pro vás zajímaví. Dobře se díky trendům sledují i názory lidí na nějakou událost, město, sraz. Pokud píšete zajímavé tweety, tak určitě díky hashtagu můžete získat nové followery.

Pokud jste nějaká komunita lidí a uvažujete o svém hashtagu, který budete používat, tak si prvně vámi vyhlídnuté slovo zkontrolujte, zdali není využívano hojně jinou skupinou lidí. Případ špatně zvoleného hashtagu jsem zažil. Fanoušci fotbalového klubu Baník Ostrava, chtěli používat hasthag #fcb což je zkratka Baníku. Jenže pod tímto hasthagem je i Barcelona a jestli se nepletu tak i německý Bayern. Takže nakonec fanoušci Baníku začali používat hashtag #banik

Jeden z nejznámnějších hashtagu je #FF folow friday. Každý pátek plno lidí na Twitteru napíše tip na lidi kteří zajímavě píši. Zkrátka #FF znamená doporučuji sledovat ….

Příklad tweetu s hashtagy, hashtag #fotocz odkazuje na zdroje píšicí a publikující věci kolem českého a slovenského fotografování. Rozjel jej Michal Fanta na svém blogu odcloneno.com, napsal k tomu tento příspěvek http://www.odcloneno.com/blog/2011/10/25/o-fotografovani-esky-na-twitteru-aneb-novy-hashtag-fotocz.htmlJak je využíván můžete vidět zde zde. V poslední době se snaží lidé kolem affilatu rozjet český hashtag #czaffil. Doufám že se povede jej rozjet.

Na internetu jsou služby, které dokážou sledovat hashtagy a vytvářet z nich třeba magazín. Jedna z takových služeb je www.paper.li

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter