Kategorie: Novinky, Podnikání, Internet

Mohou u nás vznikat affiliate stránky s přínosným obsahem?

Všude čtu, je třeba tvořit přínosný obsah.
Který přinese přidanou hodnotu čtenářům.
Dobře se to poslouchá a určitě každý by chtěl

tvořit tento obsah. Jenže pak máme před sebou prázdnou stránku a napsat něco přínosného bez možnosti výrobek odskoušet, osahat si je těžké. Dobře se ještě píše o tématech které je tvůrci textu blízké, ale jinak všichni recyklujem cizí obsah a názory.

Aby jsem nepsal jen tak všeobecně. Nedávno u nás v práci kolega sháněl sporttester, ježišek se totiž zmínil, že by mu nějaký sportestter přinesl a on tedy začal hledat hodinky které by mu vyhovovaly. Coby vytrvalostní běžec má jiné požadavky než běžný hobby běžec co si jde uběhnout 2 km do parku, ale o tom psát nechci. Samozřejmě časem zjístil že na českém internetu nic nenajde, tak se dopracoval k affiliate stránce, která se věnuje sporttesterům. Jde o http://www.dcrainmaker.com/ majitel stránky se věnuje sportessterům a podrobně o nich píše. Dle mého je to přesně to co by měl dělát správný afilák a to co uživatel hledá. Je to radost, jenže tento člověk cílí na anglicky hovořící trh. Takže se mu případné investice do sportesteru, popřípadě zápujčky k otestování daří shánět. Cílí na velký trh.

Když bych se podíval na náš trh. Tak třeba hodinky Garmin Forerunner 110, mají hladnost na Skliku 707 dotazů měsíčně (model Garmin Forerunner 110 + Garmin Forerunner HR 110) Cena u většiny prodejců je stejná, takže cílit na affiliate od Kasy bude možný. Nejsem zaregistrován u Kasy, ale tipuji, že tyto hodinky jsou v sekci hodinky, takže provize je 3%. Výrobek na trhu určitě nebude deset let. Myslím si, že tyto hodinky jsou jedny z nejprodávanějších a nejsem si jist, že by se mi oplatilo je koupit a vyzoušet je. Hodinek bych musel prodat přes třicet aby se mi investice vrátila. Možná bych mohl po testu obratem hodinky za nižší peníz prodat. Ale to jsem u jednoho modelu, aby byly stránky přínosné, musel bych testovat vicero hodinek a to v kratkém časovém horizontu.

Jsem zvědavý zdali se v budoucnu čeští affilaci do podobných dobrodružství pustí. Co myslíte?

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter