Kategorie: Novinky, Úvahy

Pomíjivost věcí

Občas žasnu, jak jsou věci pomíjivé.

Myslím že každý z nás vzpomíná, jak bylo něco poprvé. Poprvé jsme šli do školy, poprvé do práce, poprvé oslovili dívku ….Většinou před jakýmkoliv poprvé s námi lomcovaly emoce, obavy. Když už to bylo podruhé, potřetí, tak tyto obavy ustoupily a naše prvotní obavy nám přišly směšné. Je zajímavé jak emoce, ego, mysl s námi cvičí a ačkoliv jsme homo sapiens, tak s námi neustále emoce a ego cviči. Teď si tu nechci hrát na psychologa, nechci moralizovat a hledat pravdu, protože každý žijem podle svých norem.

Chtěl by jsem se vrátit k pomíjivosti. Vždy mě při úklidu udivuje kolik věcí vyhazuji a jaké že to věci jsou. V minulosti jsem neváhal za onu věc zpalatit nemalý peníz a musel jsem ji mít, teď ji vyhazuji a toužím po další “zbytečnosti”. Jsem moc rád, že nejsem geek a netoužím po věcech které stárnou rychle. Ale i stohy vyhazovaných časopisů, cédeček hovoří o tom, že jsem v minulosti neodolal a vím že ani dnes není lehké u mě odolat a jak je to u Vás?

PS: na pomíjivost si často vzpomínám ve chvíli kdy jedu kolem opuštěné továrny, nebo krásného domu. Kolik peněz, lidského úsilí muselo stát vybudování takové továrny.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter