Kategorie: Novinky, Internet, Podnikání

Měsíční reporty

Seznam českých měsíčních reportů.
Malé zamyšlení nad měsíčními reporty.
Mnoho blogerů je píše, proč je píší?

Nevím kdo s měsíčnimi reporty začal v zahraničí, ale já jsem na měsíční report poprvé narazil u PATa. Jeho blog Smart Passive Income je hodně inspirativní a poučný. Své měsíční reporty uvádí od konce roku 2008. Měsíc co měsíc zveřejňuje své příjmy, k tomu píše nové poznatky co vše se za měsíc naučil a co má v plánu. Jeho příjem je zářnou ukázkou toho, jak se soustavnou prací a zdokonalovaním dá vypracovat. Asi hodně českých blogerů se inspirovalo tímto reportem. Jenže dle mého tento report nejde úplně slepě přebírat. PATovi totiž nemalá část zisků plyne z afilliatu na hostingy, SEO programy, které využívají čtenáři jeho blogu a jeho reportu pro budování svých příjmů. Což v cizině aplikovat jde, ale na našem malém trhu to půjde těžko. http://www.smartpassiveincome.com/my-income-reports/

Ale pojďmě se podívat na české měsíční reporty. První měsíční report, který jsem zaznamenal je od Inwebstora. http://www.inwebstor.cz/prehled-prijmu/ (Srpen 2011) Jeho blog je hodně přínosný, škoda že v poslední době už tolik nepíše i když slibuje že reporty sepíše zpětně. Pokud se kouknem na jeho tip investování, on stránky netvoří, ale nakupuje a snaží se mít z nich opravdu pasivní příjem, což je oproti zbytku podnikatelů na webu věc v čechách ojedinělá. Jeho upřímné a otevřené reporty povzbudily další.

Největší raketou jak v nárustu příjmu, které popisuje na svém blogu, tak v otevřenosti je určitě Bronzi. http://inwebstor.bronzi.cz/kat/vysledky/ Jeho výsledky jsou opravdu uctyhodné a jsem zvědav zdali dokáže své renomé přetavit i v další peníze, ze zákulisí vím, že uvažuje napsat motivační knihu.

Josefa Kroupu možná ještě neznáte, ale jeho blog s reporty je taky hodně moc inspirativním čtením.http://www.josefkroupa.cz/kategorie/vysledky. Jsem moc zvědav jak se mu bude dařit dál a zdali v blogování vydrží.

To jsou tři blogy, kde jsou zveřejňovány i měsiční příjmy.

Pak tu jsou české blogy, které zveřejňují pouze návštěvnost a úkony vykonané na stránkách nebo portfoliu. Nejlépe psané jsou určitě od Jakuba Čižmaře na jeho stránkách Propagace na internetu. Posuďte sami http://www.propagacenainternetu.cz/zpravy

Další vynikajicí report je od Davida Nogola, schválně nepíši že jde o měsíčníreport, protože David tento report píše každý týden a nepíše jej jen o návštěvnosti jeho portálu fototipy.cz, ale celkově o jeho snaze uživit se na volné noze. A musím říci, že je to seriál jak má být. Má napětí, nepostráda krásu a postupné výsledky. Vždy v neděli večer vyhlížím jeho nový díl. http://www.nogol.cz/tag/zivot-na-volne-noze/

No a potom je tu můj report, vím nevalné kvality a často měnící tvář, ale napíši zde proč jej píši. Hned na začátku jsem se rozhodl nezveřejňovat můj příjem a to ne z důvodu že by jsem se bál, nebo naopak se chtěl chlubit, ale dle mého to není podstatné Já jsem chtěl na reportu ukázat a díky ním získat určitou zpětnou vazbu a to se mi s reporty daří. Sám do nich píši své nově nabité zkušenosti, pocity a sem tam se pod reportem objeví hodně přínosný komentář, který mě posune hodně kupředu. A to jsou věci k nezaplacení. Taky tyto reporty užívám k linkbuildingu a snad v budoucnosti i k různým nabídkám.

Měsíční reporty o návštěvnosti svého blogu píše i AlesN na svém blogu www.kecykveci.cz.

Osobně si myslím, že přínos reportů je hlavně začínajicím lidem na internetu. Jsou ukázkou toho že jen prácí a pílí jde růst a dosáhnout solidních výsledků, pokud reporty pozorně čtou, nejlépe od počátku, doví se mnoho zajímavých rad a sami se mohou vyvarovat chybám. Majitelům reportů přináší reporty vlastní zpětnou vazbu a užitečnou zpětnou vazbu od čtenářů. Nevýhoda je v tom že lidská závist někdy nemá únosných mezí. Pevně dofám, že všem kteří na českém internetu píší mesíční reporty elán vydrží a špatní lidé je od toho neodradí. Jste pro mě všichni totiž velkou motivací a děkují Vám za to.

PS: pokud víte o dalších měsíčních reportech klidně i zahraničních, podělte se o ně v komentářích. Rád je přidám do tohoto článku.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter