Kategorie: Novinky, Internetové portfólio, Podnikání

Internetové portfólio prosinec/2012

V prosinci jsem čekal žně,
jak v návštvnosti, tak v příjmech.
Kdyby jsem víc přemýšlel tak by jsem věděl...

že jsem byl moc velký optimista. Mé stránkové portfolio v prosinci trpělo. Ještě začátek prosince byl nadějný, ale s blížicími se vánocemi lidé přestali chodit a příjem byl skoro na nule, na příjmech se neprojevila jen malá návštěvnost, ale i snížení ceny za proklik. Můj smělý plán mít v prosinci návštěvnost přes 10000 vzala za své. Trochu jsem nad dalším růstem uvažoval, mám rozečtenou knihu Jak zbohatnout aneb Co chudí nevědí od Vladimíra Procházky a musím ji všem doporučit. Každý totiž doporučuje knihu Bohatý táta, chudý táta a autor v úvodu sám piše o své knize, že jeho kniha je českou verzí. Recenzi na knihu jsem psát nechtěl. Proč ji zmiňuji? Hned v úvodu jsem přečetljednu kapitolu, která dobře vystihuje mou aktualní stagnaci v návštěvnosti a v příjmech. Bohatý člověk se snaží vytvářet co nejvíce aktiv a až tyto aktiva začnou generovat opravdu zajímavé příjmy, tak část spotřebuje pro sebe. Peníze neustále reinvestuje. Já nejsem bohatý a ani zatím nic nereinvestuji, nicméně mohl by jsem za své aktiva počítat stránky a texty které jsem vytvořil a v záři jsem 15 článků prodal. Peníze uložil, ale nijak nereinvestoval a teď mi zkrátka v růstu oněch 15 článků, chybí. Už takovou chybu neudělám, teď nemyslím, že byl prodej špatný, ale měl jsem za něj koupit jiný obsah. Zajímalo mě jak reinvestují peníze z online podnikáni jiní, jejich odpovědi najdete na Webdealu .

Chystám článek, kde shrnu svůj rok 2012 a pro tento článek jsem spočítal celoroční návštěvnost mých stránek. Za rok 2012 mé stránky navštívilo 69383 návštěvniků, to je průměrně 190 za den. Celkem si prohlédli 164753 stránek, což je 451 za den. Není to žádná sláva, ale vše roste. Je zajímavé sledovat roční trendy v návštěvnosti u jednotlivých stránek.

Práce na stránkách

V prosinci jsem dělal celkem intenzivně na obsahu, hodně textů vyžadovalo nastudování potřebných informací. Letos mám v plánu udělat v tvorbě určitý řád, aby jsem mohl v budoucnu některé delegovat.

Práce na linkbuildingu

Celý měsíc jsem se snažil vytáhnout nahoru jednu niku, pomalu se s ní šplhám nahoru, ale ještě to asi nějakou dobu potrvá dostat se na první pozice. Taky jsem se hodně soustředil na vnitřní prolinkování. A na zpětné odkazy vedoucí na podstránky.

Monetizace

Jak jsem již zmiňoval, nebyla to žádná sláva, příjem z PPC poklesl o 50 procent a v affilate tento měsíc skončil na nule. Ale jak jsem již psal, tento vývoj jsem měl očekávat. Co mě stále mrzí je, že se mi nedaří prodat druhý banner tady na blogu. Nabízím jej zde.

Cíl pro tento měsíc, rok

V roce 2013 chci spouštět dvě stránky za měsíc, vše na poddoménách. Nové domény mám v plánu kupovat, až bude příjem z online podnikání na určité výši a já budu reinvestovat zisky.

Návštěvnost 7125 (-581) normostran 19.97print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter