Kategorie: Novinky, Internetové portfólio, Podnikání

Internetové portfólio listopad/2012

Při pohledu na měsíční návštěvnost by někdo
mohl říci po velkém mejdanu přišlo velké vystřízlivění.
Jenže mnou zveřejněvaný ukazatel neukazuje to podstatné

a to růst návštěvnosti u klíčových webů. Spadla mi totiž návštěvnost na tomto blogu a na jednom webu který byl o akci která proběhla v říjnu. Takže mě to tolik nebolí, protože tento blog v rámci monetizace skoro nic nepřináší a vím že kdyby jsem začal víc psát, nebo psal o atraktivnějších tématech, tak by šla návštěvnost nahoru. Asi nejpodstatnější věc v listopadu, kterou jsem se naučil bylo hledání vhodné niky pro další rozvoj.Jak jsem to dělal? Přihlásil jsem se na Sklik (ne jako partner, ale zadavatel, nic není třeba registrovat funguje stejné heslo) tam šel do položky nástroje/návrh klíčových slov a zkoušel klíčové slova, které mě zajímaly. Ve statistikách vyjede průměrná hladnost za měsíc na Seznamu (počítáno za celý rok, protože některé komodity jsou sezóní) Roční trend, konkurence u zadavatelů a potom průměrnou cenu za proklik. A to hlavní ukáže to i long taily. Je tu super služba, protože můžete zjístit že na vaše téma stránek se vůbec neinzeruje, nebo ceny za proklik jsou minimální. Když se mi nějaký long tail zalíbil. Koukl jsem se na konkurenci webů v Serpu, na jejich linkový profil. Pár zajímavých nik s hladností několik tisíc dotazů za měsíc jsem našel. Takže teď pilně buduji a tvořím. Už totiž nechci dělat okrajové témata, kde ani nikdo neinzeruje.

Ještě by jsem se vrátil k návštěvnosti. Můj nový magazín o Twitteru, začíná pomalu přivádět návštěvnost z vyhledávačů, zatím to jsou opravdu jen jednotlivci. Ale myslím že již brzo se to zlepší. Hodně mě potěšily i stránky o Frýdku-Místku kde se zase posunuly v návštěvnosti do rekordních výšin.

Práce na stránkách

Tvořil jsem poměrně dost, oproti předešlému měsíci jsem napsal o pár stránek méně, ale bylo to způsobeno tím, že jsem si musel před psaním nastudovat dost informací. Takže obsah je přínosnější. Už se těším jak v dalších měsících bude obsah k užitku.Zodpovědně jsem zahájil práci na travel webech, aby byly na jaře v nejelpší kondinci.

Práce na linkbuildingu

Na linkbuildingu se snažím pracovat průběžně. Co snad stojí za zmínku. Díky mé přítomnosti na diskuzním servru webdeal.cz jsem si vyměnil pár vzájemně přínosných odkazů s kluky odtamtud, opravdu doporučuji. Dále jsem si uvědomil, že mám na webech hodně zanedbaný vnitřní linkbuilding, takže jsem weby prolinkovával. Jak jsem nad tímto uvažoval, tak si myslím že si toho vyhledávače hodně všímají, protože PR web má články, které odkazují ven atp ...

Monetizace

Tento měsíc byl příjem stejný jak minule, opět byl "pasivní". Minulý měsíc hodně zabral affiliate, tento pokračoval v růstu PPC příjem, takže jsem spokojen s výsledkem a těším se na další měsíce. Stále mám v monetizaci mezery. Stále ne a ne vydělat na stránkách o Frýdku-Místku, už jsem tam snížil Adexpert plochu na opravdu příjemný peníz, tak snad se nějaký inzerent alspoň pro tuto plochu najde. plocha k pronájmu

Cíl na tento měsíc

Pokračovat v tvorbě travel webů. Rozjet jednu pěknou niku, na které teď intenzivně pracuji. A samozřejmě na všem pracovat.

Návštěvnost 7706 (-91), normostran 21.94print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter