Kategorie: Novinky, Podnikání, Internet

PPC Sklik - monetizace

Sklik nedávno přinesl novou grafickou podobu reklamy.
Já jsem využil rad které se mi sešly na blogu od Vás
a nasadil nový formát reklamy. Vše začalo dobře fungovat.

Co nového Sklik nabízí?

Seznam začal nabízet reklamní formát, v kterém jsou náhledy na propagované stránky. Člověk je od přírody zvídavý, když vidí reklamu tak se mu moc klikat nechce, ale když vidí možnost nové stránky kde najde něco dalšího tak.... Všichni kdo si upravili plochy v rámci Skliku si pochvalují lepší CTR. Jako třeba v tomto článku na www.tipinternet.cz. Mě stouplo CTR ve stovkách procent, ale to bylo způsobeno i mým dalším počínánim o kterém se dočtete níže. Vím o zkoušce nasadit Sklik místo AdSense. Vyhrál opět Google, protože na Skliku bylo malé CPC.Kde umístit PPC reklamu?

Než napíši můj názor kde je nejlepší místo pro umístění PPC reklamy, tak by jsem rád zmínil jak jsem k tomu došel. Někdo uvažuje jak monetizovat svůj blog, včetně mě. Stále se o něco pokouší a přitom hlavní přínos leží v zpětné vazbě od lidí, kteří blog čtou. Proto si zpětně uvědomuji, že nemít blog, mnoho věci nevím, mnoho věcí dělám špatně. Takže si již nelámu hlavu, že přímý finanční příjem z blogu je minimální, protože dobrá rada je nad zlato. Tak to bylo i s umístěním reklamy. Nejvíce mi pomohl Bronzi, který napsal pěkný článek o mém travel webu. Članek si můžete přečíst na jeho blogu. Dalším dobrým tipem byl příspěvek od Radka pod článkem Má první stránka cílená na malou niku

Radek, re: (26.9.2012 8:12) odpovědět
Jen pár tipů - zkusil cílit na větší longtail, budeš se tak objevovat ve víc výsledcích vyhledávání > větší traffic. Nevím jestli tam je ta Sklik reklama tvoje, ale doporučil bych odebrat rámeček a spodní lištu a zvětšit a změnit písmo (Arial je ideální).
Možná bych hodil taky návody "Jak si vybrat běžecký batohy" nebo "Srování běžeckých ledvinek" atd..tohle na ministránkách bývá často..

Škoda že neznám blog, nebo stránku od Radka, rád by jsem na něj odkázal.

Sám jsem chvíli zkoušel různé umístění reklamy a formáty na svých stránkách s podobným trafficem a vyšlo mi nejlépe umístit reklamu s náhledy do textu. Tak jak to mám v tomto článku. Nebojte se neplánují zaplavovat tento blog reklamou. Jen chci ukázat jaká forma je pro mě nejvýnosnější.

Děkuji za rady od Vás.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, Filtruješ? odpovědět

Filtruješ reklamu? Tedy odstraňuješ ty různá IQ testy, hubnutí, atd. ?


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter