Kategorie: Novinky, Fotografování

Street photo Ostrava 2012

Podzimní centrum Ostravy.

Po delší době jsem se pokusil o nějaké street hoto. Chuť jít fotit do ulic ve mě probudil David Nogol se svou Procházkou po Praze . Za prvé to byla chuť nafotit lidi v ulicích a další podmět byl v tom naučit se být více odvážný při focení cizích lidí. Je pravda, že při focení ten ostych byl a to jsem fotil objektivem 55-200 mm. Zkrátkana ulici jsem nefotil naposled. Chci se zaměřit hlavně na Frýdek-Místek.

IMGP1721 IMGP1726 IMGP1729 IMGP1732 IMGP1735 IMGP1736 IMGP1738 IMGP1739 IMGP1741 IMGP1742 IMGP1743 IMGP1746 IMGP1747 IMGP1749 IMGP1752 IMGP1755


print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Tip odpovědět

Před časem jsem přemýšlel nad stejným tématem a ŕešil jsem problém, jak "objekty" nevyrušit před úspěšně pořízeným snímkem. Pokud se fotí "od boku" bez foťáku před obličejem, tak to nikoho moc nevzrušuje. Bez náhledu se ale fakt špatně komponuje (občas z toho ale vypadne něco, co bych nevymyslel :-)). Pokud máte foťák s možností náhledu před video výstup, tak si k tomu můžete pořítit brýle s průhledovým displejem (~3kKč). Není to jak pořádný hledáček, ale na kompozici s autofokus to stačí. Pokud zvolíte nějaký nenápadný design, tak to může být opravdu nenápadné :-).

odpověděl(a)

Zajímavá možnost. Ale mě se trochu líbí i ten adrenalin, zdali to výjde. Objekt se třeba neotočí atd... Já chtěl třeba vyfotit jednoho Svědka jehovoveho s časopisem Probuď se. Jak mě uviděl otočil se. Tak samo slečna, která je ve fotce nad článkem. Kouřila před mensou a jak viděla že fotím, tak se otočila. No co škoda, ale chápu je.

, - odpovědět

Hezké fotky Kamile, jsem rád, že jsem tě takto motivoval vyjít do ulic s foťákem :)

Po technické stránce by se dalo sice najít několik chyb (většinou špatné zaostření, nebo ne moc dobrá kompozice), ale je vidět že máš oko na zajímavé momenty, které se kolem tebe odehrávají. Holka s bublifukem, ta stará paní před obchodem, nebo dítě s kočárkem...super :)

Ve FM jsem chtěl taky zkusit fotit lidi, naposledy jsem se o to pokusil někdy v létě. Vyrazil jsem na Místecké náměstí, ale potom, co jsem mohl napočítat lidi na prstech svých rukou, neměl jsem odvahu vytáhnout tu velkou zrcadlovku a šel jsem raději fotit ptáky k vodě :D

odpověděl(a)

No ve FM to bude náročnější, už jen tím že ubude extrémů a vše bude průměrnější. Ale zkusím to. Mě baví přemýšlet nad kompozicí, ale zrovna tady to je někdy obtížné.

odpověděl(a)

Souhlasím, hodně náročné. On je tenhle styl focení hodně náročný na rychlost. Zvlášť pokud chceš zachytit nějaký konkrétní výraz, nebo okamžik. Ale je to super trénink, určitě se potom to rychlofocení dá uplatnit i jinde :)

Jsem zvědav, jak se ti povede v tom FM lidi nafotit, těším se až se do toho pustíš a podělíš se o fotky :) Budu držet palce ;)

, - odpovědět

Mi se nejvíc líbí "plastický chodník" a banánová slupka, z lidí je to páreček na lavičce.

, fotky odpovědět

Nejlepší je ženská s bublifukem pak hlídač parkoviště a třetí dobrá je pani co má infarkt :-)


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter