Kategorie: Novinky, Internet, Úvahy

Stále nás lákají, ale nedejme se

Příjde mi že mnoho z nás včetně mě rádi čteme,
slyšíme: Jak na to. Stále uvažujem studujem v čem
a jak zaručeně správně podnikat, jak správně ladit své tělo.
Jak spokojeně žít.

Dle mého, ale jedinou správnou cestou je pracovat a jít vytrvale za svým cílem. Důležité je při tom odolávat lákadlům, ale i negativním názorům, které nám nabízejí jiní “úspěšní”. Každý z nás je jedinečný, každý z nás má možnost na něčem dělat. Při cestě za dlouhodobým cílem máme tendenci si neustále odskakovat a tím pádem se našemu cíli stále vzdalovat. Mnoho lidí má snahu budovat něco hodně trendy a proto svůj cíl neustále mění, přitom úspěšný můžeš být opravdu ve všem. Prodavač pěkných květin je ve svém okolí určitě oblíben a dělá radost všem.

Aby jsem napsal o tom jak se snažím odolávat lákadlům já, myslím teď v tvorbě internetových stránek. Hlavní motivace u mě je mít větší příjem a někdy v budoucnosti možnost být kdekoliv a podnikání bude cestovat se mnou. Proto se snažím vytvořit stránky, které by mi přinášely příjem z PPC reklamy, PR článků, odkazů. Neustále musím bojovat s myšlenkou, kdy si říkám dělat eshop by bylo skvělé, umím už trochu SEO a vrhnout se na eshop by bylo fajn. Ale toto není to co jsem si prvotně vytičil. Takže nakonec eshop zavrhnu a vrátím se k stránkám. Další velké lákadlo je stále dělat další a další stránky, přitom ze stávajicích zatím stále nemám zajímavý příjem a ani zdaleka nejsou dokončené jak by jsem si přál, aby byly “dokončeny”. Lákadel dělat něco dalšího je hodně. Třeba nedávno jsem byl v Levných knihách a koukal jsem na slevněného Beadecker průvodce po Chorvatském pobřeží, hned jsem začal uvažovat o travel webu zaměřeném na Chorvatsko. Přitom můj o Toskánsku a o Miláně není zdaleka dodělán. Nakonec jsem vrátil průvodce do regálu a začal uvažovat jak dodělám mé stávajicí.. Ušetřil jsem jak peníze za knížku, tak velké množství času. Lákadel je opravdu hodně, musíme jim ale odolávat a jít za svým cílem.

Jakým lákadlům těžko odolávate Vy?

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, - odpovědět

Malych lakadel je hodne moc, s tema ale dokazu docela dobre bojovat. Nejvetsi problem je u me odkladani. Je to takove lakadlo ve stylu, ze neco dokazu udelat lepe az nekdy priste. Nebo ze bude lepsi doba. Vetsinou to jsou ale jen vymluvy a strach z toho, rozhodnout se okamzite.

Ale i ty malickosti dokazou cloveka rozptylit. Nekdy se pristihnu, ze me neco zaujme a ja to pak hodiny studuju :)

odpověděl(a)

Odkládaní věcí je neduh asi nás všech V tom mi celkem pomohl úvod knihy Mít vše hotovo. Líbila se mi tam pasáš, kdy autor říká, podívej se kolik času Ti zabere v mozku myšlení na to, že ještě toto musíš udělat. Přitom často jde o minutový úkon. Tak to udělej hned a z mozku to vymaž. Moc krásný postřeh. Ale snadno se to čte, píše hůře praktikuje. Mohl by jsem vyprávět.

odpověděl(a)

Přesně! Už jsem si to tolikrát ověřil v praxi, ale přesto se mi to často stává. Nechápu to :) A jak píšeš, často ta akce nezabere více než minutu...a když ji odkládám, tak mi to žere čas, energii a soustředění.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter