Kategorie: Novinky, Cestování

Žďarské vrchy

V létě jsme vyrazili s přítelkyní na tři dny na Vysočinu,
přesněji do Žďarských vrchů. Přijeli jsme v pátek večer

k rybníku Velké Dářko a zde v chatové osadě sehnali ubytování. Měli jsme sebou stan, ale obloha byla zatažena a my byli rádi za noc strávenou v chatce. Druhý den jsme dojeli k dalšímu rybníku a to Milovskému. Odsud jsme začali naši dvoudenní pouť po Žďarských vrších s batohy a výbavou na dva dny. Pro mě to bylo po delší době výlet, při nimž jsem si nesl věci na víc dnů včetně stanu, spacáku a karimatky. I když si myslím, že mé outdoorové vybavení je lehké, přesto chvíli tělu trvalo než si zvyklo na těžký batoh. Od Milovského rybníka jsme vyrazili do “kopců” k prvním skalám. Malinské skály jsou krásné, jako všechny skály, které jsme na Vysočině viděli.V okolí Malinských skal bylo neuvěřitelné množství borůvek.

     Velký výběr turistických stanů vhodných pro podobné výlety doporučuji nakupovat v tomto obchodě.

Po hřebeni jsme došli k dalším skalám a to Lisovským, na které se dalo vylést. Odsud už to byl kousek na nejvyšší kopec Žďarských vrchů Devět skal (836 m.n.m.), není to žádný velikán a ani v rámci Žďarských vrchů nijak neční, kopců s podobnou výškou je zde totiž mnoho. Následoval sestup do vesnice Horálec. Při scházení z Devíti skal jsme poprvé zabloudili. Behěm našeho putování to nebylo naposled. V Horálci jsme si dali oběd a pokračovali směr na Lhotu, krásnou, ale i strašidelnou krajinou jsme za slabého deště došli do vesnice Svratouch. Ve Svratouchu měl podle internetu být kemp, ale místní se nad dotazem kde ho najdem podivovali a o jeho existenci nic nevěděli. Našel jsem si na mobilu kontakt a majitel mě ujistil že opravdu ve Svratouchu kemp je. Po tmě a za mírného deště jsme postavili náš stan. Večer strávili v restauraci, jenž byla součástí kempu, ráno se osprchovali a vyrazili na další tůru.

Lisovská skálaDevět skalPo překrásné snídani na louce s výhledem do krajiny jsme si prohlédli z venčí zámek Karlštejn. V té době jsme měli stále touhu polykat další a další kilometry, tak jsme si cestou k Malým Perničkám přibrali procházku krásným lesem.Po cestě zpět k autu jsme opět viděli několik skal, kterých je v Žďarských horách opravdu mnoho. Viděli jsme Zkamenělý zámek, Velké Perničky, Čtyři palice. Unaveni jsme došli k autu a jeli jsme k Medlovskému rybníku, po špatném odbočení přijedemi k druhému rybníku a to k Sykovci a zde se v kempu ubytovali. Postavili jsme stan na kraji rybníka, prošli se po okolí a zažili nádherný konec dne. V autokempu Sykovec měli úsměvně řešené sprchy. Sprcha se platila na recepci a byl vám na deset minut zapůjčen klíč. Takže člověk si půjčil klíč, rychle běžel do sprchy tam se osprchoval, rychle se musel usušit a vrátit klíč.

Zámek KarlštejnRybník SykovecRáno jsme sbalili stan, popojeli do nedaleké vesnice Tři studně a po lehku bez stanů vyrazili za dalšími krásami Ždarských vrchů. Viděli jsme Brožovou skálu, Medlovský rybník. Doporučujem zajít na Paseckou skálu, oproti jiným skalám je odsud nádherný výhled na Žďarské vrchy. Z Paseckých skal jsme chtěli jít na další skálu Pohledeckou, ale cestou jsme špatně odbočili. Kilometry přibývaly a my došli k pěknémy Zuberskému rybníku. V Zubří jsme opět zabloudili. Nakonec jsme dosti opožděně došli do Nového Města na Moravě. Nové Město na Moravě mě dosti zklamalo, najít restauraci byl problém, úroveň restaurace děsná. Na to že je to centrum zimních sportů, tak je to dosti ubohé. U jídla jsme si poslechli s přítelkyní rozhovor místních náctiletých holek, které plánovali svou budoucnost. Bylo to zajímavé, řešili co dostanou rozvodem, jak pojedou na výlet cabrioletem od jednoho taťky až bude mít 18 za pár dnů atd... zkrátka nádherný smysluplné plánovaní života. Z Nového Města na Moravě jsme došli k Ski hotelu, u kterého se budoval stadion pro blížicí se biatlonové závody, vypadalo to vše moc krásně. Již po tmě docházíme zpět k autu a vyrážím směr domů.

Medlovský rybníkPasecká skálaCo dodat k Žďarským vrchům. Je to krásná krajina, která se dá projít za tři dny. Nečekejte žádné velké kopce a na kopcích horské chaty. Občerstvení je spíše ve vesnicích. Než na turistiku mi přišly Ždarské vrchy vhodné pro kolo, i když některé cesty nebyly moc schůdné. Na běžkách v zimě tam musí být super.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter