Kategorie: Novinky, Internet

Stránky cílené na malou niku

Už nějakou dobu se chystám udělat stránky
cílicí na malou niku kde není konkurence.

Nebudu zmiňovat o jakou niku se jedná, na onu niku jsou totiž ještě volné domény. Chci nejdřívě prověřit její potenciál a až potom si pořídit doménu. Aby jsem zaměření stránek k něčemu přirovnal, tak si představte třeba stránky zaměřené na rybářské gumáky.

Ve světě jsou rozšířené malé nika stránky, které cíli affiliate odkazy většinou na produkty který nabízí eshop amazon.com . Tím že si autor vybere malý výsek trhu, tak se mu mnohem snadněji získavají dobré SERP pozice pro jeho klíčová slova a traffic je hodně cílený. To mám v plánu právě i já se svými stránkami. Mám v plánu jít trochu dál. Někdy v budoucnu chci na mou niku otevřít eshop, takže chci sbírat emaily od lidí které toto téma zajímá. S emaily mám v plánu pracovat i dál. Ale hlavní cíl bude mít je pro účel budoucího rozjezdu eshopu.

Tak to jsou plány a teď k realitě. Zatím stránky nemám, ale pracuji na nich. Stránky budou postaveny na nějaké free html šabloně, poběží na poddoméně na nějaké mé doméně. Link building provedu skrz mé starší články. Protože jde opravdu o málo konkurenční slovo, tak si myslím, že to bude stačit. Obsah pro stránky jsem začal studovat jak na internetu, tak v odborných časopisech a hlavně skrz diplomové práce. Kromě základního obsahu budu chtít nabídnout i obsáhlejší pohled na téma a ten budu nabízet formou pdf souboru který ručně odešlu na email, tím si vytvořím databázi kontaktů. Zde nastal první problém, jak sbírat emaily, nějakou placenou službu jsem nechtěl, hledal jsem tedy nějaký jednoduchý skript, za tím účelem jsem vytvořil vlákno s dotazem na diskuzním servru webdeal.cz . Do diskuze se zapoji Drago , který napsal jednoduchý skript pro sběr emailů, za co mu moc děkuji, ale nakonec jsem se rozhodnul řešit sběr emailů trochu jinak a to pomoci Google formuláře, emaily mi bude ukládat do tabulky a já si tam budu moci vést poznámky. Nepočítám totiž, že budu pracovat se stovkami meilů, jako spíš s desítky. Výhoda bude i v tom, že nový zápis posune dokument nahoru a já tedy uvidím, že jsem získal další email. Další problém a to ten nejdůležitější, který jsem zatím nevyřešil je že jsem na českém trhu nenalezl eshop s affilliate programem, který by měl produkty na které chci cílit. Mall se tímto témetem zabývá okrajově. Leader na trhu má nefunkční partnerský program a na můj dotaz zdali funguje mi bylo sděleno, že jej nikdo nevyužíval a aktualně neběží. Projel jsem tedy Heureku a Zboží s eshopy, ale žádný z nich nenabízí partnerský program. Nemluvě o tom, že hodně eshopů vypadá jak by byly od jednoho majitele. Budu muset ještě více pohledat.

A co Vy cílite na nějaký produkt? Oplatí se to na českém internetu?

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Oplatí!:) odpovědět

Jasně že se oplatí ale udělej si hlavně průzkum zda je o ten produktu vůbec zájem už vícekrát se mi stalo že jsem udělal super nekonkurenční produkt který se mi zdál v pohodě a nakonec jsem zjistil že jej téměř nikdo nekupuje.
Aktuálně mohu doporučit affil.andropharmia.cz , doplňky stravy které patří do TOP prodejnosti v ČR.

, překlad odpovědět

A jak nejlépe vyřešit překlad webu do jiného jazyka? Udělat úplně nový web na nové doméně (ideálně národní), nebo udělat pouze jazykové mutace na stejném webu? Díky za názory 1

odpověděl(a)

Mezinárodní doména přidá stránkám větší důvěryhodnost, než nějaká poddoména na pro lidi ze světa cizí koncovku .cz .

, - odpovědět

Já měl úplně stejný nápad jako Ty. Našel jsem si segment, kde není žádná konkurence (jen popisky zboží na e-shopech), připravil jsem několik článků, které plně pokrývají dané téma, web spustil. Plán pro monetizaci byl právě v affilu od Mall.cz, který bohužel skončil. Koukal jsem, že by se dalo využít i affilu na Kasa.cz, ale nemají pro danou oblast bannery a sám jsem línej :-)
Výsledek? Pár AdSense bloků, které vydělaly pár korun 6

odpověděl(a)

Čechy a affiliatem teprve začínají, snad bude lépe. Já sice kromě pár řádků nemám nic napsáno, ale i kdyby jsem nesehnal vhodný eshop, tak minimálně budu sbírat emaily a cílit na produkty, které v oboru nejsou top, ale taky řeší daný problém.

odpověděl(a)

Turku, a fakt si myslíš, ze se affil časem zlepší? Zatím mi to moc nepřijde. Propagoval jsem několik affilu s parfémy a většina nejdříve snížila provize, aby pak programy zrušili úplně. Na druhou stranu se tu ale objevují služby Affilbox, tak snad to bude lepší. Chtělo by to českej Amazon :-D.

odpověděl(a)

Jsem věčný optimista, myslím si že ano. Vždyť je to win-win-win strategie tak to chce osvětu, což Mario a spol úspěšně činí.

, - odpovědět

Taky jsem nad něčím podobným přemýšlel, jen jsem ještě nepřišel na žádný produkt (který by pro mě byl dostatečně zajímavý, abych se tomu věnoval s radostí a zároveň aby zde byla slušná možnost monetizace přes affil).

Jen se právě bojím, jestli pro tyhle úzce zaměřené weby pro nějaký produkt není český internet moc malý píseček :-/

odpověděl(a)

Trh malý může být, ale ten trh na který cílím roste a pokud to dobře zpracuji, mohu se pokusit zkusit zacílit i na jiný jazyk přeložením článků.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter