Kategorie: Novinky, Fotografování, Cestování

Beroun a okolí

Prodloužený víkend jsem procestoval.
S přítelkyní jsou všechny výlety nádherné.
Hlavní cíl byl navštívit její rodinu a okolí Berouna.

Cesta do Berouna

Ani jsem netušil, jak je těžké najít něco zajímavého a pro nás nepoznáneho v okolí dálnice D1. Lipnice nad Sázavou se svou dominantou středověkým hradem, Národním památníkem odposlechu v nedalekém lese a hospodou U České koruny , kde psal Jaroslav Hašek část knihy Osudy dobrého vojáka Švejka, byla dobrou volbou.

Průhonický krajinářský park o rozloze 250 ha, zapsán coby památka UNESCO je opravdovým skvostem. Park je často neprávem přehlížen, Průhonice jsou kousek od Prahy a každý už raději dojede do Prahy. Chloubou parku jsou rododendrony (8000ks 100 druhů), které již byly v době naší návštěvy odkvetlé. Nicméně park má co nabídnout, určitě je krásný v každém ročním období.

Město Beroun

Beroun to jsou medvědi a medvědi ti v Berouně opravdu jsou. Jejich výběh najdete ve svahu Městské hory, medvědy určitě znáte z večerníčku o medvědech, dnes jim je již 12 let.Díky vhodně postaveného výběhu se na medvědy dobře kouká. A na Beroun se zase dobře kouká z Městské hory,na níž je rozhledna. Z ní uvidíte mimo jiné historickou část města, se zachovalými hradbami a dvěma bránami.

V okolí Berouna jsme navštívili Svatý Jan pod Skalou, Koněpruské jeskyně, Karlštejn, Velkou Ameriku, lom Alcazar a mnoho další míst. Krajina je zde moc pěkná.

Cesta domů

Cestou domů jsme navštívili Vlašim. Zámek s velkou zahradou mile překvapil. Expozice nebyla nic moc, ale zahrada byla nádherná.

Gastronomický zážitek

Poprvé v životě jsem měl malinovou limonádu s kousky malin. Byla skvělá, pokud budete ve vesnici Srbsko. Limonádu dostanete v Hotelu U Berounky ve vesnici Srbsko.

Plánovaní výletů, mapy, fotky na Domluvě.

Fotografie z výletu:

IMGP0625 IMGP0651 IMGP0662 IMGP0669 IMGP0697 IMGP0777 IMGP0817 IMGP0851 IMGP0859 IMGP0871 IMGP0884 IMGP0900

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, ;) odpovědět

Ahoj,máš pěkný blog i fotky.Taky fotim a jestli máš čas můžeš mi napsat komentář k fotkám na blog.potěší mně to.Děkuju www.jkphotography.blogerka.cz


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter