Kategorie: Novinky, Podnikání, Internetové portfólio

Internetové portfolio květen/2012

V posledních měsících trávím u počítače
méně času, ale pokud se k němu dostanu
má produktivita je mnohonásobně vyšší

než byla v minulosti, protože kromě čtení několika blogů se věnuji tvorbě stránek. Chci totiž mít ze stránek opravdu nějaký solidnější příjem. Řekl jsem si, že když dokáže někdo na stránkách solidně vydělávat, proč bych to nedokázal taky. Jen to chce vydržet, zkoušet a hledat správnou cestu. A hlavně pracovat na stránkách, ne jen o tom všem psát a mluvit. Již podruhé se snažím prodat doménu www.0kc.cz poprvé jsem se pokoušel doménu prodat i s obsahem, teď zkusím štěstí jen s doménou.

Práce na stránkách

Obsahu na stránkách v květnu přibylo opravdu mnoho. Snažil jsem se se zaměřit hlavně na zážitky. Link building jsem provedl solidní, mezi články, tak i z PR webů. Snad již brzo příjde můj první lead. Obsah přibýval i jinde. Stránky o Toskánsku opět solidně rostly v návštěvnosti. Plán na červen je hlavně obsahově naplnit doménu o Milánu, když už mám vhodnou doménu.

Práce na linkbuildingu

Odkazy v květnu přibývaly solidně, některé články a stránky jsem podpořil PR články, odkazy z jiných webů. Na stránky o Frýdku-Místku jsem sehnal jeden link z větších stránek.

Monetizace

Nějakou dobu jsem měl na webech bannery na zazitky.cz, ale nefungovaly mi prokliky, tak jsem vše předělal na Zážitky jako dárky, zážitek jako dárek , ale stále čekám na první lead.

Více jsem se chtěl rozepsat o mé marné snaze monetizovat mé nejvíce navštěvované stránky a to stránky o Frýdku-Místku. Má představa byla taková. Udělám úplný seznam ubytovacích možností ve městě. Protože bude “úplný”, tak díky obsáhlemu textu a dobré SHERP pozice u slova Frýdek-Místek za chvíli předběhnu všechny stránky jednotlivých hotelů a penzionů, ale i portály, které mají Frýdek-Místek jen jako x tou položku. Růst v SHERPu se dostavil, ale nebyl tak rychlý jak jsem čekal. U long tailu “Frýdek-Místek ubytování” jsem aktualně na Googlu 16 na Seznamu 11. Chtěl jsem tedy trochu urychlit růst v SERPu a asi jsem to vše uspěchal. Napsal jsem email všem ubytovacím zařízením. Chtěl jsem po nich, aby sami napsali informace o svém podniku. Protože já jsem napsal jen povrchní informace. Od jejich textů jsem si sliboval, větší obsah na stránce a aktualizaci obsahu. Což se bude určitě líbit vyhledávačům. Mám na stránkách možnost zakoupit banner na rok. Že se teď banner neprodá mi bylo jasné, to budou muset stránky proniknout na první pozice ve vyhledávačích. Co mě zarazilo je fakt, že na mých 19 emailů, jsem dostal odpověď zpět jen ve dvou případech a to nabízím zdarma úpravu textu.

Návštěvnost 5146 (+529)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Ahoj, jen nepolevuj a měj trpělivost ,) Dej vědět až prodáš první zážitek. Já jsem právě skončil testování zazitky cz, dopadlo to pro mě špatně. Tak by mě zajímala tvá zkušenost z essence vs zazitky. Chci o tom brzy napsat na blogu.

Plánuješ u webu http://frydekimistek.cz sekci s inzercí? Myslím si, že by to zvýšilo zájem o web = návštěvnost.

Chalupář - www.novachalupa.cz

odpověděl(a)

Ahoj,
zatím to je tak že mám u Esennce 118 prokliků a žádný lead, ale ono to bude hodně tím, že necílím přímo na dané zážitky. Takže jsem zvědav zdali se nějaký dostaví.

Jinak jak to myslíš se sekci inzerce? Že bych tam nabízel možnost podáni inzerátu? Zní to zajímavě ve FM nic takového není. Zvážim to, jen bych musel v Drupalu najít vhodný modul.

, Jen pro zajímavost odpovědět

Kdysi mě strašně bavila hra Transport Tycoon, vždy mě bavilo rozjíždět města, aby rostla. Od příští rekapitulace budu přirovnávat návštěvnost celého portfolia k městům, tedy zatím to jsou městečka. V květnu kdyby mě navštívil každý občan Doks, tak by na mých stránkách byli všichni.
cs.wikipedia.org/wiki/Doksy

, - odpovědět

OK, obsah je kvalitný, originálny, to je super, ale umiestňuješ to na pr weby a odtiaľ smerujú tvoje odkazy na tvoj web, čo google zaregistruje a hneď patríš medzi SEO cheaterov (cheating = podvádzanie), ktorí sa pokúšajú svoj web dostať hore neprirodzeným spôsobom, ale to je google a je tu aj seznam, ktorému mu to je pravdepodobne ukradnuté a z ktorého môžeš mať predpokladajme väčšiu návštevnosť 9

A inak, nevidím Ťa stále v mojej novej verzii projektu no.1, kde si za toľko, čakám na tvoj názor ;)

odpověděl(a)

Máš Vlado pravdu, asi s tím přestanu. A k projektu, jdu na něj kouknout. Já dotedď neměl moc času.

, - odpovědět

Prečo link building? Spolu hádam, 10 z 9 SEO-expertov sa zhodne na linkbuildingu 2 Musím Ti napísať za ten "link building", lebo sa mi nepáči, že využívaš PR weby a SEO cheating, bo podobné weby čochvíľa doslúžia svojmu účelu a google zverinec Ťa zožerie za takéto BLACK HAT cestičky. Na seznam to ešte možno platí, ale ani na to sa už netreba spoliehať.

odpověděl(a)

Díky za upozornnění, upravím to. K PR webům, já se snažím opravdu o originální text a umisťuji jej na PR weby lidí co si myslím, že mají jen jeden PR web a chtějí originální text (vím že chtít a mít je rozdíl).

Nevím co myslíš slovem SEO cheating

Jinak děkuji za příspěvek.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter