Kategorie: Novinky, Internet, Úvahy

Pohled do budoucnosti

Článek pro lidi zabývající se SEO.
Úvaha nad budoucnosti,
kdy internet přestal být sítí.

Offline zpráva, nalezena někde na papíře v roce 2030.

Není to tak dávno, kdy na síti fungovaly odkazy. Z počátku byly odkazy žádané, jak z pohledu návštěvníků webů, tak z pohledu vyhledávačů. Ano čtete správně, v té době existovalo ještě hodně vyhledávačů. Jenže stále víc a víc začal jeden dominovat. Lidé nejlepší vyhledávač podporovali, byli vyhledávačem nadšení. Internet tehdy byl i pln podvodů. Internet stárnul a kvalitní stránky začaly mít stále větší vliv. Velký vehledávač v té době již měl taky dominantní postavení a začal si pohrávat s myšlenkou zrušit na internetu vliv odkazů. Pomalu upravoval své algoritmy a lidé mu ještě více fandili. Vyhledávač měl stále lepší výsledky obsahově poctivé stránky vyhrávaly, ale byl to začátek konce svobody. Vyhledávač povzbuzen dobrými výsledky, nemajíc konkurenci začal algoritmy ještě více upravovat, až bylo výhodné na nikoho neodkazovat. A toto vyhledávači vyhovovalo. Nikdo nikam neodkazoval a všichni chodili na stránky skrz jediný vyhledávač. Vyhledávač měl najednou absolutní moc. Konkurence neměla šanci se prosadit, protože odkaz, nebo jen zmínka o konkurenci, zmiňující stránku hned vymazala z vyhledávaní. Internet již totiž nebyl prolinkovaný, ale byl tu vyhledávač a stránky.

Je nám jasné, že už neumíte psát na papír, ale zkuste tento vzkaz šířit dál. Hlavně nedávejte tyto data na internet. Pravda nesmí být umlčena.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Aha, tak jsem to pochopil, až po několika minutách. První jsem si říkal, jak si to mohl v té době vědět a pak jsem se znovu podíval na rok a tam je 2030 a ne 2003, jak jsem si myslel.
To bys byl rázem světově-známý 2


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter