Kategorie: Novinky, Internet

Živnostenský list

Vždy jsem chtěl podnikat, už jako malý
jsem o tom snil a vždy ne a ne se
rozhoupat ke kroku pořídit si živnostenský list.

A dnes se to stalo, zašel jsem na Živnostenský úřad ve Frýdku-Místku. Bez front jsem se dostal hned na řadu. Starší paní mi ráda s čímkoliv poradila. Byla milá, hodná, ochotná. Čekal jsem že budu celý den běhat po úřadech jako je Finanční úřad, socialní atd.. nicméně všude se to přeposlalo internetem. Jen mi paní úřednice radila za 14 dní zatelefonoval na úřady, zdali to tam je pro jistotu. Takže místo celého dne jsem strávil asi 30 minut na živnostenském úřadě a odešel s Volnou živností na vedlejší činnost. Ještě musím pozjišťovat mnoho věcí, ale bylo mi řečeno, že podnikat mohu hned ode dneška. Takže začínám nasazovat partnerské reklamy na stránky. Tolik věcí na studováni jsem už dlouho neměl, ale těším se na to, je to výzva.

Nápadů v čem podnikat jsem měl hodně a stále mám, ale vždy to bylo teoretizování a ne realita a teď doufám, že studování a vymýšlení teorií mám za sebou a konečně začnu úročit nabité know how. Je mi jasné že teď začíná více rutinní práce. Ale konečně bude ohodnocena i nějak reálně a to bude ten správný motore, tedy podnětů je více.

Z knihkupectví jsem si přinesl knížku Jak jsem vydělal svůj první milión na internetu od Ewen Chia. Při prolistování tam nic extra navíc než vím nebylo, ale je to takové ucelené. Až ji dočtu podělím se o názor na tuto knihu.

Doufám že si vše vyřídím jak mám. Nějaký ucelený souhrn co a jak se na internetu, ale i v knižní podobě těžko hledá.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

No konečne ;)

odpověděl(a)

Uvidím jak mě to nadšení dlouho bude držet... 1 Ale čím víc pročítám knihu Jak jsem vydělal svůj první milión na internetu od Ewen Chia tak si říkam vše jsem dělal špatně, je to třeba začít dělat trochu jinak.

, - odpovědět

Držím palce. A těším se na tvou knížku Jak jsem vydělal první milion na českém internetu, tu si přečtu s chutí... ;-)

odpověděl(a)

Děkuji, k cíli mít nějaký solidní příjem to je asi sen každého. Uvidíme, bude to zajímavé se se vším poprat.

, - odpovědět

Držím Kamile palce, opři se do toho.

Jen z vlastní zkušenosti vím (jestli se to ovšem neměnilo), že na FÚ, ČSSZ se musíš nahlásit od osmi dnů od registrace na živnostenském. Už tenkrát to sami přeposílali, jen mi říkali, že si to mám ověřit do těch osmi dnů, jestli se to někde nezatoulalo.

odpověděl(a)

Děkuji za přáni a informace jak se věci mají.

, podnikání odpovědět

Gratuluju Kamile a přeju ti, ať se ti v podnikání daří! :) Já si živnost zařídil začátkem minulého roku a dost čerstvě siv zpomínám, kolik informací jsem tehdy musel vstřebat. Ale stálo to za to :) Jen trochu závidím tu ochotnou paní. Já to vyřizoval na ŽÚ v Praze Letňany, kde byla neskutečně nepříjemná ženská...což potvrdil i jeden známý, který si živnost vyřizoval rok po mě na stejném místě. :)

odpověděl(a)

Vidím že máš náskok, ať se Ti daří.Čeká mě hodně studování, ale těším se. Zrovna jsem se začetl do knihy kterou zmiňuji a hned první kapitola potvrzuje to co si myslím. Znát všechny postupy je fajn, ale hlavní je konat. Proto jsem rád že jsem udělal krok kupředu a teď už jen ta "práce", ale ta mě baví.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter