Kategorie: Novinky, Běháni

Jaro a běhání

Je zajímavé sledovat jak mnoho lidí
začalo po zimě běhat, buď úplně
coby nováčci, nebo jen v zimě neběhalo.

Já jsem sice s frekfencí běhání polevil, ale přes zimu jsem s běháním nepřestal a myslím že Lysa Cup má na mou aktualní fyzičku a tempo hodně pozitivní vliv. V parcích, po cyklotrasách vidím běhat běžce u kterých vidím, že přes zimu odpočívali, jejich odhodlání je velké, ale jak vídím jak se trápi, tak jsem strašně rád za mé zimní běhání, ale nejen běhání, byly to běžky, výlety. Já jsem si zaběhal před měsícem v pořádných kopcích. Po lyžování ve Val Thorens jsem večer třikrát vyběhl a to tak že Val Thorens je nejvýše položené středisko v Evropě 2300 m.n.m. a mě nezbývalo než běžet z počátku z kopce v serpentinách. Dolů to se běží dobře a zrovna ve Val Thorens se se dá klidně běžet 30 km a běžec může stále běžet z kopce, jenže po seběhu je třeba se vrátit nahoru, takže z počátku jsem běžel pocitově a další běhy si přidával kilometry. Co mě strašně moc potěšilo,že tělo vůbec neřeší běh do kopce a ani mozek což je strašně důležité,tělo si samo umí zpomalit tak aby jsem to vyklusal na pohodu. Což ještě v listopadu jsem tuto dovednost neměl. Když vemu v jaké výšce jsem běhal o 1000 m výš než na Lysé Hoře, tak mé tělo asi získalo nějaké červené krvinky navíc. V serpentinách jsem sem tam potkal běžce. A osobně si myslím že jsem tam viděl i Kiliana Jorneta, první den jak jsme jeli autem, protože ta tvář, ta rychlost běhu …Po běhání v Francii v kopcích jsem delší dobu nevyběhl, ne že bych nebyl v pohybu, ale nevyrazil jsem běhat. Ale bez běháni déle nelze být tak jsem jednoho dne vyrazil, z počátku to šlo těžce a říkal jsem si asi jsem to zapomněl, rychlost jsem nehrotil. Nicméně v cíli jsem zjístil že jsem běžel 11,5 km v čase kilometr za 4:24 když vemu, že v listopadu jsem měl osobák na Hornické desítce 4:52 a teď jsem trénikově běžel. Tak jsem zvědav na nějaký závod a můj čas. Je mi jasné že Endomondo neměří přesně. GPS záznam není přesny, takže v realu běžím pomaleji, (méně km či metrů) ale i tak byl to trénink bez důrazu na rychlost.Zkrátka myslím se že se oplatí přes zimu v běhání nepřestat. Nemusíte potom řešit kila navíc, výdrž. A na jaře začnete řešit jen rychlost a užívat si jara.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Uvažujem že strávim nejaký čas v máji v CZ, takže kde si sa stihol prihlásiť? Na aký beh? Ja asi České Budejovice a Olomouc. Čo ty? 10

odpověděl(a)

Trochu som sa sekol, myslel som JÚN ;)

odpověděl(a)

Chtěl bych jsem se ho zůčastnit (Olomoucký 1/2 marathon, protože mě atmosférou nadchl) jen v Junu toho mám nějak moc a měl jsem dojem že tam mám i něco přímo v tom termínu. Musím pozjišťovat. Jinak rád půjdu. Je to pro mě TOP3 závod (B7, Hornická desítka, Olomoucký 1/2 marathon)

odpověděl(a)

Jsem tedy přihlášen a poběžím. Už se těším.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter