Kategorie: Novinky, Cestování, Fotografování

Český Krumlov a okolí

Český Krumlov zná každý z nás,
ale jeho okolí již tolik lidí nezná.

O velikonocích jsem vyrazil s přítelkyni na prodloužený víkend k Českému Krumlovu. Ubytovali jsme se v penzionu Diana ve vesničce Štěkře a vyráželi do okolí poznávat krásy Vltavy a podhůří Šumavy. O ubytování jsme se začali zajímat až týden před odjezdem, protože jsme stále zvažovali zdali pojedem na Slovensko pod stan, ale počasí bylo špatné a předpověď neslibovala nic lepšího, tak jsme nakonec volili taky jih republiky, ale České. Zatelefonoval jsem do penzionu Diana, kde už jsem v minulosti jednu noc spal a domluvil apartmán a mohlo se jet. Ubytování bylo dobré, až na jednu nepříjemnost a to že nás z vrchního patra vytopili. Řemeslník omylem vypustil topení a nám voda prokapávala na kuchyňskou linku, televizi, mikrovlnou troubu. Ale jinak super, vesnička Štěkře to je 20 domů a ani ne 20 obyvatel, takže klid a pohoda.

První den jsme vyrazili k Vltavě. Došli jsme k nádhernému klášteru Zlatá Koruna, pak jsme pokračaovali podél Vltavy na sever skoro až k Českým Budějovicím. Po trase je krásná zřícenina hradu Dívčí Kámen a replika z miniatur jihočeského městečka. Celá trasa podél Vltavy byla krásná, výhledy na Vltavu, skály. Cesta zpět byla přes vesničky jižních čech. Z některých míst šlo cítit beznaděj, kdy obrovské budovy chátraly. Celá krajina byla ještě bez života, jaro se nesměle hlásilo o slovo a vodáci, kteří Vltavě vdechují život ještě lodě nevytáhli.

Druhý den jsme vyrazili do kopců, rovinek jsme měli dost, takže jsme z Českého Krumlova začali stoupat na nejvyšší kopec který byl k mání Kleť 1084 m.n.m. . Co je pro Beskydy Lysá Hora, je pro Český Krumlov a okolí Kleť. Kopec na který vede z mnoha stran turistická značka, stará jednosedačková lanovka. Kromě toho že můžete koukat z Kleťe při dobrém počasí až na Alpy a to nejlépe z nejstarší kamenné rozhledny u nás (1822) si na kopci můžete užít naučnou stezku která je o ničem(nedoporučujem) a příjemnou restauraci, která je pěkně zrekonstruovana a má speciality ze zázvoru. Zázvorová limonáda byla opravdu super. My jsme si výhledu neužili, ale za to zimy která v ten den přeprala jaro. Proto jsme uvítali pohostinost Českého Krumlova

V pondělí jsme se pomalu přesouvali směr domů. Zajeli jsme se podívat do zámecké zahrady zámku Červený Dvůr, která byla sice ještě po zimě spící, ale moc pěkná, vzrostlé stromy, velké travnaté plochy, navozují super pohodovou atmosféru, kterou využívají pacienti kteří se léčí ze závislostí. Pěkně si tam jarního sluníčka užívali o tom žádná. Pak jsme prošli okolí Hejdlovského potoka a vyrazili zpět domů. Chvalšiny po cestě zaujaly opravdu nádherným pozdně gotickým kostelem.

Co mě zaujalo bylo to, že lidé se na horách zdraví Dobrý den, ještě tak strašně dlouze, chybělo mi naše beskydské ahoj. Ceny v Českém Krumlově za jídlo mi přišly normální ne-li levné. Lidé pracující v službách byli všude strašně příjemní, až jsem koukal. A zase nezklamala Dobrá Čajovna v Českém Krumlově o které píši ve svém průvodci po čajovnách. Opět nezklamal ani tip z Scuku na koktejlový bar. Opravdu se vyplatí kouknout na Scuk než někde půjdete,protože tipy ze Scuku stojí za návštěvu, váš jazýček a žaludek Vás bude mít rád. Bar Apotheka byl parádní, nachází se v trochu stísněných prostorách, ale ty míchané drinky, elán obsluhy stál za to.

IMGP8709 IMGP8756 IMGP8766 IMGP8767 IMGP8788 IMGP8794 IMGP8798 IMGP8801 IMGP8805 IMGP8815 IMGP8818 IMGP8826 IMGP8835 IMGP8838 IMGP8841 IMGP8845 IMGP8865 IMGP8874 IMGP8885


print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Klet odpovědět

Jako jihocech tyto mista dobre znam a rad se tam vracim. Skoda ze jste nebyli na Kleti, kdyz bylo lepsi pocasi, je odtud opravdu pekny vyhled.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter