Kategorie: Novinky, Internet, Čajovny

Můj nový blog o čaji

Čaj mám hodně rád, rád ho piji,
rád nad tím světem uvažuji.
Nedávno mi kamarád povídal

že plánuje rozjet eshop s čajem. Bude tam mít i affilate, chvíli to ve mě hlodalo zdali nezkusit vybudovat stránky o čaji a pochytat nějaký ten traffic právě pro tento nový eshop. A nakonec se tak stalo, důvodů je více. Mohl bych pokračovat v psaní o čaji tady na blogu, ale cítím že na lepší doméně a zaměření stránek jen na čaj a čajovny to bude lepší. Bude sice chvíli trvat, než blog získá nějakou váhu ve vyhledávačích, ale s tím se musí počítat. Dále čtenáři blogu budou určitě rádi, že najdou témata o čaji na jednom místě a ne mezi články o internetu, běhání. Tím neříkám že bych zde již o čaji nepsal. Další důvod proč se na toto téma vrhám je v tom, že mi psaní pomůže rozšířit další vědomosti na toto milé téma. A v neposlední řadě z blogu bych chtěl použít články, třeba obohacené o názory z diskuzí po případný blog v cizím jazyce, kde bych potom cílil na nějaký zahraniční affilate. Je mi jasné, že psát o degustaci nějaké lepší sorty nepovede k nějaké velké konverzi,protože lidi co toto zajímá už mají své zdroje odkud nakupují. Ale určitě plánují psát pro lidi co čaj teprve objevují, dočetli se jak je zdravý, jak dobře působí na lidský organismus. Nebo jen chtějí doporučit nějaký dobrý čaj pro začátek. Jak se mi to povede uvidím. Celý blog běží na novém hosteditu2 od hostingu Savana, teprve se s ním seznamuji, takže stránky ladím. Pokud Vás zajímá čajové téma, tak račte číst můj nový počin.

http://www.zelenycajcerny.cz

PS: je mi jasné že ta doména není snadno zapamatovatelná, ale byla volena z pohledu SEO a i z toho pohledu že čajové domény jsou hodně obsazeny.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, První návštěvník odpovědět

Tak jsem se po 10 dnech vrátil z lyžování a koukám že na stránkách o čaji mám prvního návštěvnika z vyhledávačů (návštěvnost z vyhledávaču je věc kterou nejvíce sleduji, protože nahnat lidi jednorázově na stránky jde, ale k čemu mi taková návštěvnost je) přišel na zajímavý long tail dotaz, který se vůbec netýká čaje 1 "je savana.cz konkurence"

, - odpovědět

No a mňa by zaujímalo, že prečo nie je tvoj nový web v mojom systéme? 10

odpověděl(a)

Bude, já to přidávam vždy tak nějak nárazově. Pro neznalé u Vlada na www.i-makings.com sleduji hromadně ranky a další věci na svých webech.

, blog odpovědět

pojď raději redaktorovat náš chystaný čajový blog www.casnacaj.cz :) Budou prostředky na honoráře článků, vzorky na degustace atd...

odpověděl(a)

Zní to Skavene lákavě, ale já bych přeci jen psal na svých stránkách. Je to trochu více motivující a případné vzorky pro degustace si koupím, doufám že se budu moci k tobě stavit a něco si koupit, aby bylo o čem psát. Já mám hlavně v plánu psát nejen do odbornějších témat, jako o čaji všeobecně. Teď ti chvíli stálo. Snad s tím pohnu.

, - odpovědět

Doména mi přijde divná, ale to sám víš...
Jinak obsah webu je zatím spíš žádný, tu úvodní stránku bych úplně vyhodil, myslím, že takovéto stránky nemá žádný web a vracíš se tím o několik let zpět. Navíc chceš aby to byl blog a tam patří spíše výpis nejnovějších článků. Tento text možná na stránku zvlášť jako O webu nebo O autorovi atp.
Tak tvoř obsah a třeba se to chytne

odpověděl(a)

Díky za podnětné připomínky, máš pravdu v těch bodech, pozměním to, hlavně i kvůli novému obsahu na hlavní stránce. Teprve se s Hosteditem seznamuji.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter