Kategorie: Novinky, Úvahy, Internet

3 nejlepší knihy na téma osobní rozvoj

Principy Lola od Reného Egli
Čtyřhodinový pracovní týden od Timothy Ferrisse
Nepostradatelní od Seth Godina

Pokud chcete nějaké zajímavé čtení a sami se posunout někde dále, doporučuji tyto tři knihy. Všechny se mi moc líbily a celkově se doplňují. Ani jedna není nějaký direktivní plán, kde by se autor snažil za každou cenu vnutit ti jeho postup. Spíše tyto knihy otvírají nový úhel pohledu, který je hodně objevný a přitom když si knihy přečtete tak jasný a v duchu si říkáte, proč jsem to tak nevnímal předtím.

Principy LOLA - René Egli vydavatelství Pragma

O této knize jsem se dozvěděl na jednom výletě na východním Slovensku, tehdy s námi jel taťka kamarádky, který kromě toho že byl Oshista (určitý směr jógy) koučoval top manažery. Zrovna v té době byl učarován právě touto knihou všem ji doporučoval a myslím že právem. O čem Principy LOLA jsou. Jde o převádění duchovních myšlenek na fyzikální zákony. Abych to přiblížil. Pokud vezmem že myšlenka je taky energie a platí zákon o zachováni energie,takže pokud šíříme do světa pozitivní myšlenky, budou se nám vracet třeba trochu jinou formou taky pozitivní věci. Hádejte co se bude vracet lidem co vysílají do světa negativní myšlenky a pesimismus...René Egli si bere to nejlepší ze všech církví světa a převádí to pro nás evropany v srozumitelné myšlenky. Hodně se vše točí kolem lásky, akce=reakce, principy svobodné vůle. Pokud jste nikdy nečetli knihy na téma osobního rozvoje, tak doporučuji právě touto začít. Jsem ateista, ale tato kniha mi nijak nevadila. V mém okolí se jednu chvíli šířila opravdu virálně. Kamarád zašel nadšen z knihy do knihkupectví, koupil všechny výtisky a ty rozdal...

Co od knihy můžete čekat naleznete třeba zde.

Další dvě knihy jsou od vydavatelství Jan Melvil, které to s knihami o osobním rozvoji opravdu umí. Překládá opravdu povedené kousky a na internetu sleduji, že mnoho lidí čte a čte. To budem asi všichni češi za chvíli supermani. Škoda jen, že se knihy dostávají jen k tak málo lidem.

Čtyřhodinový pracovní týden - Timothy Ferriss vydavatelství Jan Melvil

Moto knihy: je jednoduché vyrobit milión korun za milión hodin, ale to přece není cíl nikoho být nonstop v práci. Kniha popisuje různé možnosti jak se dají vydělávat peníze, jak šetřit čas a užívat si krátkých důchodů během aktivního života. Část návodů určitě pro nás nebude použitelná, třeba takový outsourcing indů v našem životě nepůjde tak snadno jak američanům. Ale celkově kniha ukazuje, jak by měl člověk uvažovat v moderní době. Trochu více jsou kapitoly zaměřené na internet a podnikáni na něm, takže pokud nechcete jít touto cestou můžete být mírně zklamáni. Ale i přes to musím doporučit všem.

Více se můžete dočíst třeba přímo na stránkách vydavatelství zde.

Nepostrádatelní - Seth godin vydavatelství Jan Melvil

Tato kniha s podtitulem Buďte pilířem firmy, popisuje jak se stát pro firmu nepostradatelní, jak pracovat s emocemi. Krásně popisuje současný kapitalismus, kdy je žádané aby jeden člověk dělal co nejmenší díl práce, do kterého se snadno zaškolí a v případě nevhodnosti i snadno nahradí, tím pádem jeho cena může být malá. Celý proces začíná už ve škole a tato kniha právě přináší tipy jak být jiný. Někteří o ní mluví že autor strašně moc popisuje jedno téma. Ale mě třeba poslední část knihy o dárečkách úplně nadchla. Některé pasáže jsou spíše k zamyšlení. Někdy autor popisuje jak si hrát s emocemi, jak se stát umělcem. Opravdu zajímavé čtení.

Více informací o knížce naleznete třeba zde.

Knih o osobním růstu jsou u nás mraky a jak už to bývá ani deset knih nám nezmění život, pokud nezačnem konat. Proto se vracím k prvnímu titulu a jedné kapitole z knihy s názvem akce=reakce

Protože jsem zrovna dočetl Nepostradatelné tak možná budu hledat další titul který si pořídit, jestli se vám líbily nějaké jiné knihy, napište svůj tip. I když je fakt, že mi pod lůžkem aktualně leží kniha Živnostenský zákon v praxi.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Já bych doporučoval knihy pozitivního myšleni v tom je dle mého soudu základ, stejně jak píše autor o první knize. S těch co jsem četl tak určitě Jistou cestou k bohatství (zákony přitažlivosti) a 4 dohody (jak byt štastným ) a určitě bych si chtěl ještě přečíst Svět bez hranic.

, - odpovědět

Z těch tří knih jsem četl jen 4hodinový pracovní týden (zrovna ho mám zase půjčený a potřetí ho čtu).

Kdybych měl za sebe říct nejlepší knihu na téma osobní rozvoj, bylo by to asi 7 návyků od Coveye. Není tak záživná jako ostatní, ale v podsatě je tam řečeno vše důležité. Pořád se k ni vracím :)

icon odpověděl(a)

Díky za tip, kouknu. Jinak k 4 hodinovému týdnu, ty myšlenky v knize jsou parádní, budu ještě muset někdy kouknout na blog, kde piší lidé další články na to téma. Jen teď je kniha půjčena, tak budu muset počkat.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter