Kategorie: Novinky, Internet, Úvahy

Připojení staršího HD

Nečekejte návod jak připojit starý HD,
jako spíš takovou úvahu nad tím jak
jsem se cítil při a po zapojení starého HD.


Už nějaký čas mám v počítači 1 TB disk, ten předchozí 250 GB mi začal blbnout (zasekávat), tak jsem si pořídil větší a spolehlivější. Starý jsem nechal odpojený v bedně, protože mi chyběl napájecí kablík. Až teď potřeba fotek z předloňské dovolené, kdy potřebuji fotky Florencie pro můj průvodce po Toskánsku, mě přivedl k nutnosti zapojit starý HD k počítači. Z počátku to bylo očekáváni, rozběhne se, nepříjdu kdyby se nerozjel o všechny fotky z posledních 3 let? (hlavní jsou zálohované, tak proto jsem zase tolik na zapojení HD netlačil) Zapojím tedy HD, prohodím kablíky na sběrnici v domění že se master disk přepne, když se už dnes master disk neswitchuje. A spustím počítač. Naběhne Windows Vista se starou plochou, nabootoval se totiž starý HD. A teď si najednou připadám tak jak jsem se cítil při sledováni filmu Vetřelci, kdy se lidé vracejí na opuštěnou stanici. Dobře ji někteří znají, ale je taková opuštěná, jak by se v ní zastavil čas. Jak by ji obyvatelé opustili ve spěchu a tak nějak vypadala má plocha. Zajímavý pocit, další zajímavý je procházet složku z fotkami a vzpomínat na akce které proběhly nedávno, ale přitom mi příjde, že to bylo hodně dávno. Aby mi najížděly HD správně, musel jsem pozměnit bootovací priority v BIOSu, teď jen doufám že se ty dvě instalace stejných Windows Vist nebudou bít.


print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Super, ten pocit znám. Občas narazím na starý adresář, nebo zip archiv se soubory. Najednou se mi oživí vzpomínky na doby dávno minulé :)

A s těmi fotkami nedoporučuji riskovat. Dneska jsem psal o zálohání fotek :) www.fototipy.cz/clanky/jak-zalohovat-fotograf...

icon odpověděl(a)

Super mrknu na to, kolem zálohovaní fotek jsem mám vymyšlený jeden produkt start-up, jen mám obavu že ho nikdy nebudu realizovat. A přitom si myslím že by mohl uspět.

odpověděl(a)

To zní zajímavě :) I když u takového projektu bych řekl, že budou počáteční náklady hodně vysoké a bez investora se to neobejde. Protože při zálohování je potřeba garantovat nějakou stabilitu a mít to vše dobře zabezpečené.

icon odpověděl(a)

No právě je to spíš můj takový sen, než že bych ho někdy realizoval. Přitom si myslím že časem s tím příjde nějaký velký hráč a bude z toho regulerní byznys.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter