Kategorie: Novinky, Fotografování

Fotomise aktualně na téma Analog

- focení na zadané téma
- shrnutí téma každých 14 dní
- nové téma

Jak jsem psal v předešlým článku o fotomisi, fotomise to je pro mě hlavně prostor k úvahám jak vyfotit zadané téma. Nutí mě něco fotit i mimo rámec oslav, výletů. Občas ke svým fotkám dostanu komentář od lidí, kteří focení rozumí mnohem více a ty rady jsou k nezaplacení. Za to jim velké díky.

Předešlá fotomise byla o zachycení citátu Marka Twaina”Klasické jsou knihy, které každý chce mít přečtené, ale nikdo nechce číst.” Téma k focení to bylo zajímavé, většina účastníků fotomise šla cestou focení knih. Já jsem spíš uvažoval téma zachytit nějakou cestu. Dlouho mě nic nenapadalo, až při jednom výletě, kdy jsme s kamarádkou razili cestu sněhem v místě kde měla vést turistická značka, kromě sněhové pláně jsme našli zvířecí stopy. Byly to zajímavé stopy, protože vedly přesně po turistické značce, kde nikdo nešel a my šli po kolena v sypkém sněhu a místy zapadali až po pás. Jediný kdo šel před námi byl tvor. Jaké zvíře to bylo jsme nevěděli, jen tipovali a pak mě napadlo stopy vyfotit. Bylo to v místech kde vítr navál sněhové jazyky a i on jak skákal sem tam zapadl, narazil do sněhového jazyku. Stopy vypadaly dobře, ale byla tma a my se snažili nasvítit alespoň trochu scénu. Nakonec z toho nějaký snímek vyšel a my šli dále. O zvířatku které šlo před námi jsme toho chtěli vědět víc, ae když stopa zahnula mimo náš směr, tak i nás opustila touha vědět vše o onom osamělém poutníku zasněženou krajinou. Snímek mě později vedl ještě k úvaze nad novoročním předsevzetím.Fotomise Analog
Více na www.Odcloneno.com

Nové téma fotomise je Analog, je mi jasné proč to Michal Fanta zadal, ty staré fotoaparáty, které se objevují sem tam na fotkách budou krásné. Jak jsem nad tématem uvažoval napadly mě hodinky, protože dnes je znovu trend krásných analogových hodinek. Ale toto si nechám jako nouzovku, kdyby se mi nepovedlo nafotit něco jiného. Uvažuji spíše téma pojmout ve smyslu analogický, ne tak v podobě fotit podobné věci, jako spíš zachytit nějaký děj a situaci. Mám vyhlídnutého roztátého sněhuláka a kolem zelené plochy, jenže prozatím nesvítilo sluníčko, aby to mělo tu správnou světelnou šťávu. Nebo až bude pořádný mráz a budou zamrzlá auta, lidé budou škrábat okna od úst jim bude stoupat dým atp... Doufám že od zadaného tématu tímto moc neuhnu.

Mám nebo máme na to ještě týden.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter