Kategorie: Novinky, Běháni

Během internetem 1

Zprávy, zprávičky, postřehy, názory,
videa které se točí kolem běhání, trailu.

Během internetem budou články v kterých naleznete krátké videa, zprávy, drby, tipy na povedené stránky, mé názory. Vše se bude točit kolem běhání. Doufám že vás tipy navnadí, potěší a sami třeba v diskuzi přispějete dalšími.

Kde si přečíst o běhu, akcích?
V poslední době se v naší republice začalo šířit nadšení s Ultra trailu, či extremních závodů. Na to zareagoval i internet a vzniklo několik portálů které se ultra trailu, běhu věnují.

www.dalkovepochody.cz
www.extremnizavody.cz
www.czechout.cz

z klasických běžeckých bych tu rád ještě zmínil
www.bezvabeh.cz


Drby z Beskyd

Příští Beskydská sedmička, se půjde opačným směrem. Bude se začínat v Oldřichovicích a končit ve Frenštátu pod Radhoštěm. Takže minimálně bude o jeden sestup delší. Dle mého je to super řešení, v cíli ve Frenštátě může být skvělá atmosféra. Taky odpadne problém s převozem.Registrace bude spuštěna 1.1.2012 a můj skromný názor je, po letošním vyvedeném ročníku bude příští rok ještě větší nával. Škoda jen že termínově je B7 blízko Běhu kolem Mont Blancu, takže se asi nedočkáme borců z ciziny. O tomto závodě se dočtete níže.

Letos v 3 etapovém závodě Horská výzva http://www.horskavyzva.cz (Mouintine challenge) chybí Beskydská etapa. Místo Beskyd budou Krušné hory. Škoda, organizátoři prý Beskydy chtěli, ale místní úřady se k organizováni tohoto závodu nestavěly přívětivě. Doufejme že v tom nebude žádná lobby dalších beskydských závodů. To by bylo smutné.

Libor Uher = nově i Adidas

Dobře odvedená práce v podobě budováni renomé akce

Nedalo si nevšimnout dvou akcí, které oslovily nejen běžeckou komunitu, ale hlavně i geeky a lidi kteří neběhají jen v realu, ale i po internetu. O obou akcích se šlo dočíst na Twitteru a jejich stránky jsou ukázkové, co se týče trendu v designu, informacích, prácí se socialními sítěmi.

Šutr 54 http://web.me.com/michaeldobias/SUTR54/Home.html
Babice.sk http://www.babice.sk/

Běh kolem Mont Blancu (Ultra trail du Mont Blanc)
http://www.ultratrailmb.com
Asi nejnáročnější horský běh, hlavní trasa 166km převýšení 9500m, 2300 běžců. Já jsem se o tomto závodě dověděl až na Pražské stovce, na které se získávaly body, pro kvalifikaci pro tento závod 3, pro účast na hlavním závodě je třeba 5 bodů. Podle úžasných snímků, které se letos objevily, jde vidět že jde o neopakovatelný zážitek se super zázemím, neuvěřitelnými fanoušky po trase, fandicí i v noci. Až člověku může se snímků přijít, že je to brnkačka. A tak nějak mi přišili na P100 i někteří cizinci. kteří dorazili na Pražskou stovku, aby získali kvalifikační body. Já osobně bych si rád někdy v budoucnu nějakou trasu dal, ale to musím ještě nabrat trochu víc zkušeností a kondice.Ale konec slov a jde se kochat.


UTMB 2011 by Eurosport - in English by UltraTrailMontBlanc

Něco o organizačním zázemí závodu


Un truc d'ouf à donf - Les bénévoles de The... by UltraTrailMontBlancNedávno byla prodána doména runningshoes.com za 800 000 dolarů, podle lidí z branže je to odpovídajicí cena.

A ještě malý pohled na to, jak se cizinci mohou dívat na akci u nás. A to Fabrice Cifre (FRA) na Pražskou stovku. .pdf report.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, B7 odpovědět

Zřejmě ta změna obráceného gardu trasy až tak ok nebude... nějak si nedovedu představit, jak se lidé do Oldřichovic budou dostávat, a když dojdou do Frenštátu, tak se jako budou vracet od Oldřichovic zpět pro svá auta ( a kde jejich auta vlastně budou parkovat?) a bágly na spaní? Nevím, jestli je to dobrá změna pro lidi, kteří přijíždějí na B7 auty a z daleka... Zřejmě tato změna spoustu lidí odradí... trošku z jiného soudku - jsem právě dočetl knížku od: Haruki Murakami - O čem mluvím, když mluvím o běhání; celkem zajímavé čtení, nevím jestli jsi to četl, když tak je to můj tip pro Tebe. Vale bequem

odpověděl(a)

Ahoj, no dle mého to bude fungovat, auta budou ve Frenštátu a odtamtud převezou lidi na start. Neupocené neunavené. Dokonce by mohl jet z Frenštátu na start nějaký specialní vlak, ale to se uvidí jak to vymyslí.
Jinak knihu jsem nečetl, zkusím sehnat a přečíst, děkuji za tip

odpověděl(a)

Tak informace je venku www.beskydskasedmicka.cz/online/index.php?opt..., opravdu se pojede vlakem (to jsem nevěděl jen tipoval)

, - odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=h3cwZqJhPiU&feature=endscreen&NR=1


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter