Kategorie: Novinky, Internet, Běháni

Záložní baterie Energizer® XP8000

V posledních letech přibývá stále více
mobilních zařízení, které potřebují
solidní zdroj energie, ať už to jsou

http://www.energizerpowerpacks.com/cz/products/xp8000/

chytré mobily, navigace, tablety, nebo notebooky. Na potřebu prodloužit životnost mobilních udělátek začaly reagovat i firmy a dle mého začíná vznikat úplně nový trh a to se záložními bateriemi. Kamarád jemuž jsem se zmiňoval, že si pořizuji Energizer® XP8000 koukal co vše se na trhu objevilo. Sám hledal řešení jak dobíjet mobil na cestách na začátku roku a moc možností neměl. Já už jsem si při procházení aktualní nabídky mohl opravdu vybírat z velkého výběru záložních baterií a podstatě jsem jen řešil, jak těžká bude záložní baterie, kolik mAh bude mít, zdali to bude akumulátor či budu dobíjet skrz dobíjecí baterie.

Energizer® XP8000

Nakonec jsem objevil a objednal Energizer® XP8000,výstup 5-19V, tato záložní baterie má 8000mAh, takže životnost vašeho mobilu by měla prodloužit či dobít odhadem 5x pokud máte 1500mAh baterii. O 4 hodiny prodlouží výdrž notebooku. Váha baterie 224 g. Vydrží v nabitém stavu bez používáni až rok. Jde vidět že Energizer je firma s tradicí a solidním suportem, kromě 3 leté záruky nabízí ještě možnost každý rok po dobu životnosti baterie zasílaní dvou nových koncovek zdarma. (za cenu poštovného a balného) V balení je řada různých koncovek, můžete najednou nabíjet až tři různá zařízení. Baterie má led indikaci stavu nabití. Toť vše. Celkem se k baterii dodává 15 různých koncovek. Dále dobijecí trafo a cestovní vak (pytlíček). Co mě osobně chybí je možnost dobít baterii v autě přes zapalováni. Tedy ono to půjde, ale bude potřeba mít konvertor na 220V.Proč jsem si Energizer® XP8000 pořídil?

Nějakou dobu jsem uvažoval jak zaznamenávat mé dálkové výlety v kopcích. Můj mobil vydržel s GPS v kopcích jen 3-4 hodiny. Hledal jsem tedy možnost delšího záznamu. V hledáčku jsem měl chytré hodiky s GPS, ale ani ony nevydrží dlouho. GPS loggery taky neměli potřebnou výdrž, chtěl jsem 20+ hodin. Na konec jsem nalezl možnost koupit si záložní baterii a tím pádem zůstat u svého mobilu a prodloužit mu jen výdrž. Na delší trasy vždy vyrážím s baťohem, takže 224g které Energizer® XP8000 má přežiji. Můj první test byl na Pražské stovce. Zde mi mobil vydržel skoro 16 hodin i s Endomondem. Může se to zdát, že to není moc, ale teplota byla někde mezi 0-7 °C a část trasy jsem nechtěně hledal Wi-fi signál, takže jsem baterii více namáhal. S výdrží jsem spokojen a větší baterii shánět již nebudu, budu muset zkrátka zrychlit , pořídit si nějaký neoprénový obal, aby baterie i mobl nebyl v takovém chladu. V budoucnu počítám že baterii využiji pro nějaký tablet který si pořídim, nebo na cestách mimo dosah sítí, pro dobíjení mobilu.

Tento článek vypadá jak nějaký PR článek, ale opravdu není, jen jsem jím chtěl upozornit co se dá dnes již sehnat. Baterie stojí něco málo před 2000,-

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, Nabíjení odpovědět

Ahoj zajímalo by mě, jak se ten akumulátor dobíjí, jestli to jde ze sítě 220? Nikde jsem se to nedočetl a ani v příslušenství jsem nic nenašel. Akorát mě napadlo jestli to nelze dobíjet jako mobil pomocí adaptéru s micro USB koncovkou.
Dík za odpověď

odpověděl(a)

Ahoj, nabíjí se normálně ze sítě, přes trafo které se dodáva k baterii. Toto trafo není zrovna nejmenší... Já bych třeba uvítal ještě možnost dobíjení v autě, když člověk cestuje, ale to půjde jen přes konvertor zásuvky v autě na 220 a pak ji nabíjet zase přes toto trafo. Trafo má výstup 18V takže by to asi z USB ani nešlo to míva napětí 5V.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter