Kategorie: Novinky, Úvahy

Soutěž která nevyšla

Nedávno jsme organizovali dřevěnou bitvu
Bitvu o Morii, byl to již 9. ročník a letos dorazilo
cca 80 lidí, většina bojovala, ale bylo tam i hodně


Bitva o Morii

fotografek a fotografů. Kromě samotné bitvy jsme si připravili soutěž o nejlepší kostým a nejlepší fotografie z akce. Nejlepší kostým se často volí přímo na místě a fotografie se neřeší. Jenže my chtěli přitáhnout lidi k diskuzi o akci a provést férovější hodnocení později na internetu. Takže jsme připravili soutěž tak, že lidé co chtějí jít do soutěže o nejlepší kostým, fotografii, pošlou po akci fotky na můj email. Počkáme 10 dnů aby bylo dosti času a potom spustíme hlasováni po internetu. Chtěli jsme dát hlasováni o foto i mimo komunitu dřevárniků, třeba mezi fotografy atp... na pravidla i soutěž jsme upozorňovali jak přímo na akci (několikrát), tak na stránkách. Cena pro vítěze byla (je) triko s logem akce. Čekáme tedy na nějaké fotky a ono přišly tři reakce.

Na kostýmy se ozvali dva lidé, fotografie poslal jedna fotografka a teď uvažujem kde je problém.
Málo atraktivní cena? No to nevím, vždyť si myslím že často je odměna pro soutěžicí jen uznání že je nejlepší.
Málo vysvětlené pravidla soutěže? Na soutěž a pravidla se upozorňovalo několikrát.
Bylo málo času? To si taky nemysíme 10 dní je dost času i pro člověka co by jel hned po akci na dovelnou. Možná až příliš protože zájem lidí o akci vyprchá po prvních dnech, kdy shánějí informace o průběhu akce,nebo fotkách.

Osobně si myslím, že jsme chtěli něco víc po lidech a to vlastní iniciativu, což se asi dnes moc v našem školství neučí. Teď je otázka jak se k soutěži postavit. Po poradě naši skupiny, kde byly dva názory zvítězil ten, že odměníme ty co se zůčastnili. Budem čekat na příšti rok a doufat že se zůčastní více lidí. Zvolili jsme tuto variantu, protože jít druhou cestou tzn. oslovit direktně lidi s dobrými kostýmy, fotografy co fotili na akcí, se slovy zdali by se opravdu nechtěli zapojit do soutěže, by soutěž letos možná udělalo zábavnější a napínavější. Ale nebylo by to řešení do budoucna. Lidé by to zase dostali naservírované na talíři, tak jak mnoho lidí v životě chce a vyžaduje a nic by se nezměnilo. Nemluvě, že by to bylo nefér vůči těm pár aktivním lidem co mezi náma jsou.

Nebo si jen tak naivně myslíme že lidé chtějí soutěžit a oni se jen baví a nic neřeší. Tím bych chtěl ještě dodat, vážime si všech kdo dorazili, bojovali, fotili. Toto jen taková úvaha nad soutěží. Třeba se tu objeví názor, co jsme udělali špatně.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Ke kostýmům odpovědět

Měli jste pěkné. Ono v soutěži jde o hodnocení kostýmu z této akce ne celorepublikové, takže porovnávat se že někdo někde má lepší nemusíte. Já jen doufám že to nevypadá, že bychom byli nahněváni. To ne jen se snažíme přijít na to proč se lidi nehlásili, ať to příště můžem poupravit k spokojenosti všech 3

, - odpovědět

No, já musím souhlasit s Veverakem, taky jsem neměla kostým na sednutí si na zadek...možná jsme prostě už na sebe moc nároční a proto to nikam neposíláme. Samozřejmě, pokud by mě chtěl Turek někde zveřejnit, bránit se nebudu, ale ještě stále si stavím laťku vysoko-viz elfové Kuby a Turiel.
Jinak ale kostýmov rozhodně nebyla Morie špatná.

, - odpovědět

Já se třeba nepřihlásil, protože si myslím, že kostým v rámci republikové kvality nedosahuje více než lepšího průměru tzn. pokud to není kostým ze, kterého se ostatní sednou na zadek tak hloupé se jím chlubit.
Ad neúčast ostatních účastníků, tak bych vinil stejnou věc, která způsobuje nižší účast na místních bitvách - dřevárnici tady jsou, ale nejsou propojeni jako on-line komunita. Např. počet moravskoslezských dřevárníků na Hofylandu je, podle mě o dost nižší než jinde.

, - odpovědět

Možná, krom toho, že lidé jsou třeba líní, může být i problém v tom, že si někteří nevěří a tak radši nic nepošlou, protože se stydí, bojí nebo si řeknou, že je to sice zajímavé, ale nechtějí se ztrapnit.

, jádro pudla odpovědět

Problém je poměrně jednoduchý, zpravidla funguje věc tak, že pasivně se zapojí maximálně každý desátý oslovený (něco si přepne, potažmo někam klikne), aktivně pak jeden ze sta. V kontextu toho jaká byla propagace bych to, že se někdo ozval a někdo opravdu účastnil považoval za velký úspěch...

, - odpovědět

napad to byl super ale pred rokem bych fotku taky neposlal protože jsem nemnel kostym kterym bych se chlubil a to je asi taky jeden s problemu tady u nas

odpověděl(a)

Zlepšování je neustálý proces. Super že ses do toho pustil.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter