Kategorie: Novinky, Fotografování

Šternberk - Expozice času , Ruda - Křížová cesta, Rešovské vodopády

Jsou místa v naší krásne zemi,
kde leží krása jak přírodní tak
historická ladem a jsou místa


kde místní ždímají z přírodních krás, či památek víc než by bylo zdrávo a místo tím trpí. A potom jsou místa, kde je vše v rovnováze a turista cítí, že je vše tak jak má. A zrovna tři místa které jsme minulý víkend navštívili jsou ony místa v rovnováze. Šternberk je znám hlavně svým krásným hradem a teď od listopadu si může zaslouženě budovat pověst, města kde je povedné muzeum Expozice času. V staré budově je moderně nainstalována expozice, které návštěvnika informuje o čase. Jak čas coby lidstvo měříme, jak nás provádí, jak čas bádame. Jaké krásne hodiny vyrábime abychom mohli měřit a ukazovat aktualní čas. Určitě doporučuji Muzeum Expozice času v Šternberku navštívit. Pokud půjdete na prohlídku muzea bez výkladu, tak si celkem počtete pěkně napsané texty a určitě z muzea vyjdete obohacení o informace, ale i vizualní zážitky z expozice. Po muzeu nám celkem vyhládlo, tak jsme se dali do hledáni nějaké restaurace. Slovo hledáni bych zde zdůraznil. Protože jsme na chytrých mobilech najeli na Scuk (průvodci po lepších restauracíchú a nechali si doporučit restauraci. Tip to byl náramný, i když recenzent se nerozplýval nad kvalitou, tak taky nijak nehanil a na Šternberk doporučoval. Scuk nám dal super tip, pomoci mobilu s GPS jsme restauraci s názvem Café bar Expedice našli, člověk by z venku o to místo nezavadil a jídlo pod takovým názvem ani nehledal. Nicméně menu které tu servírují i v sobotu nás víc než mile překvapilo. Opravdu znamenité jídlo s příjemnou a krásnou obsluhou.

Po Šterneberku jsme vyrazili do obce Ruda. Z hanácke rovinny stoupáte několik kilometrů až dojedete do obce Ruda. Je to taková nezajimavá víska s hornickou minulostí, ale rozhodně stojí za návštěvu kvůli křížové cesty z 18. století. Která vede na Křížový vrch 589 m.n.m. Krásných 14 kamených zastavení s výhledem na hannou stojí určitě za to. My jsme měli smůlu v tom, že krajina byla oparu, takže jsme byli ochuzeni o výhled, nicméně křížova cesta měla krásnou tajemnou atmosféru.

Kousek od Rudy jsou Rešovské vodopády , my jsme ale zvolili cestu dojet do Rešova autem, takže z asi 3km chůze z Rudy k Rešovským vodopádům, jsme jeli 12km autem na okolo. Měli jsme celkem obavy, že pro velké sucho, které v naši republice panuje místo vodopadů uvidíme jen vyschlé koryto. Ale říčka Huntava mile překvapila. Takže jsme si mohli před cestou zpět domů prohlednout krásné Rešovské vodopády, které určitě stojí za návštěvu.

IMGP7514 IMGP7518 IMGP7525 IMGP7526 IMGP7527 IMGP7546 IMGP7547 IMGP7560 IMGP7567 IMGP7577 IMGP7580 IMGP7586

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter