Kategorie: Novinky, Běháni, Garmin-Asus M10

Endomondo - praxe a zkušenosti po roce

Už je to něco málo přes rok,
co jse m si pořídil nový mobil
a na něm nainstaloval Endomondo.

Co je to Endomondo?

http://www.endomondo.com

Endomondo je programek, který zaznamenává vaše tréninkové trasy, objemy, rychlost. Nemusí jít jen o běh, ale i cyklistiku, plavání, jízdu na kole. Dokonce má ikonky i pro sporty kde nic GPS nezaznamená, ale můžete si alspoň dělat v Endomondu záznamy, že jste třeba hráli squash. Sporttrackerů je na trhu víc a obliba s nárustem chytrých telefonů s GPS stále roste. Nemá cenu porovnávat který programek toho víc umí, protože všechny se živelně vyvíjí a bojují o budoucí trh. Budoucí zmiňuji proto, že programy jsou zdarma a pokud chcete nějaké nadstandartní funkce, tak si musíte připlatit. Ale není to nic drahého a taky to nejsou funkce bez kterýchby jste nemohli žít.

Endomondo a telefon Garmin-Asus M10

Můj mobil M10 má operační systém Windows phone 6,5 a na něj bylo Endomondo vyvinuto jen v úplné základní verzi. Teď tu samozřejmě mluvím o programu v mobilu. Na iternetu mám přístup k stejným funkcím jako všichni. Při užívaní Endomonda nesmím vypínat displey (zhasne sám) jinak se záznam přeruší. S Endomondem a plnou baterií vydržím fungovat cca 3-4 hodiny, potom je mobil vybit. Takže na dlouhé tůry, či delší běhy tento způsob záznamu není vhodný, ale jak toto řešit napíši již brzo na tomhle blogu. Po telefonátu nesmím zmačknout v Endomodu Ok. Protože tím Endomondo přeruším.

Co vše Endomondo umí?

To je závislé na operačním systému který v mobilu máte. Nejvíce funkcí nabízí Android verze. Co vše Endomondo na mobilu zvládne se dovíte zde. Bohatší verze mají vymoženosti jako uložené trasy které jste běželi nebo projeli přímo v mobilu. Hlasovou informaci za kolik jste uběhli kilometr, koučovaní na dálku. (vaší přátelé na internetu vám mohou poslat vzkaz a Endomondo vám ho v angličtině poví) Přátelé vás mohou sledovat online při běhu, pokud máte na telefonu internetový tarif. S Endomondem můžete fungovat i když nemáte povolené komunikovat s internetem skrz oprátora, ale jakmile se připojíte k počítači co na internetu je připojen, Endomondo si zatím nenahrané trasy na internete nahraje.

Endomondo coby socilní síť

Endomondo (internetové stránky) nabízí možnost navolit si přátele, tak jako na Facebooku, vidíte jejich aktivity, tady běh, jízdu na kole atp... a můžete koukat jak si vedou. Komentovaní výkonů, trasy vytváří občas přínosnou diskuzi. Kdy si lidé předávají zkušenosti. Kromě přátel se sem tam objevují na Endomondu soutěže, jak pro jednotlivce, kdy se soutěží třeba v tom kdo nejvíce naběhá kilometrů za měsíc. Ceny jsou různé, batoh, sluchátka atp... Bývají i týmové soutěže. Jakou soutěže národů, který naběhá nejvíce kilometrů (Češi i Slováci jsou zatím v kolonce Other World), nebo je to soutěž 10 členné týmy. Samozřejmě vyhrát může jen jeden, ale vy si můžete říct budu do 1000. místa atp.... Samozřejmě své výkony můžete linkovat i na Facebook či Twitter, nebo vkládat na své stránky.

Endomondo a já, tak trochu běhání a já

Na Endomondu mě najdete pod jménem Kamil Staš

V statistikách za rok mi Endomondo píše toto:

Total workouts:
155
Total duration:
8d:02h:38m
Total distance:
1500.5 km
Trips around the world:
0.037
Trips to the Moon:
0.004
Average speed:
7.71 km/h
Average pace:
7m:47s
Calories burned:
109819 kcal
Burgers burned:
203

Ne všechny běhy a výlety jsem na Endomondu zaznamenal, takže si myslím že můj roční objem kilometrů je někde u čísla 1800-1900 km. Zdali to je moc či málo ukáže další rok s Endomodnem.

Jak je Endomondo přesné?

Nemohu porovnat s jinými sportestery, ale jak přesně bude trasa zaznamnána záleží i na vašem mobilu, tedy hlavně na jeho GPS čipu. Zde můžete kouknout na tři záznamy stejné trasy.

Endomondo 10 km trasa zaznamenána na mobilu Garmin-Asus M10 s Windows phone 6.5Endomondo 10 km trasa zaznamenána na mobilu Nokia N8 se Symbianem 3.0Endomondo 10 km trasa zaznamenána na mobilu HTC Wildfire S Android 2.3Endomondo a můj pohled na něj

Musím říci že Endomondo mi pomáha sledovat mé výkony a posouvat se v běháni kupředu, hlavně v tom, že ukazuje pravdu. Nic mi nenamlouvá,ale píše a archivuje poctivě mé běhy, výlety, množství, délku. A to jednoduchým způsobem, lehčeji už to nejde. Asi bych lhal kdybych řekl, že splňuje vše co bych potřeboval, to zdaleka ne. Moc dobře se nekouká na mobil při běhu, dokonce někomu může překážet, oproti lehkým pohledným sport hodinkám. Ale coby doplňek k mobilu který už nejspíš máte, je to super. A určitě bych uvítal i větší výdrž mobilu s GPS, ale za to program nemůže, zkrátka na trail či turistické výlety moc dobrý není, maximálně tak na maraton. Na druhou stranu překážení mobilu při běhu jsem přes léto vyřešil koupení pouzdra, které si připnu na paži. A výdrž baterie, jsem vyřešil koupi externí baterie k mobilu. Zrovna ji poprvé nabíjím, takže již brzo o zkušenostech napíši.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter