Kategorie: Novinky, Běháni

Ostravský maraton

50. vydařený ročník
já běžel ½ maraton
v čase 1:45:10 což …Ostravský maraton

je 6 sekund za osobákem, který jsem si letos zaběhnul v Olomouci. Ostravský maraton není taková monstr akce. Co ovšem jiné akce mohou ostravskému maratonu závidět je tradice. Letos to byl jubilejní 50. ročník. Na startu nás nebylo tolik, kolik by si závod v tak velkém městě zasluhoval. Nějak ty běžecké závody na severu moravy nerostou tak rychle jak jinde, přitom sponzoři tu celkem jsou. Já si osobně myslím že je to hlavně takovým tým starým způsobem dělaní akcí. Dělá se akce, udělají se nově i internetové stránky (tedy jak který závod, taková Hornická desítka by potřebovala i ty nové), propozice a tím to končí. Kde je nějaká práce se socialními sítěmi (facebook, twitter), anglická, polská verze webu, když už k nám na ostravsko lidé z polska jezdí. Proč třeba u ostravského maratonu zejou sekce ubytováni, vodiči prázdnotou. Chybí diskuzní forum o akci, dnes den po akci nejsou na stránkách výsledky. Možná starším lidem to vše příjde zbytečné, ale sport cílí hlavně na mladší lidi a ti už toto od lepších akcí očekávají automaticky.

K samotnému závodu. Závod se mi líbil. Neviděl jsem žádný problém. Trasa byla jasná, kromě sem tam proběhnuvši civilistů v parku, zbloudileho auta, běžce nikdo nerušil. Co mi třeba oproti olomouckého ½ maratonu chybělo byli ti skvěle fandicí diváci. Asi všichni ostravaci vyrazili na dny NATO do Mošnova (je to možné sobotní návštěva byla 140 000 lidí) O výsledcích se nebudu zmiňovat, ty najdete třeba na bezvaběhu . Jen bych kopíroval již dobře napsané články a fakta.

Já a ostravský ½ maraton. Po mé nezdařilé B7 (parťák po prvním kopci měl problémy, tak jsme odstoupili) jsem úplně ztratil motivaci běhat. Začal jsem tedy hledat motivaci proč běhat, či trénovat. Vím že Pepa tým a hlavně Radim Lipták, brousil formu na Ostravský maraton, tak jsem začal uvažovat zdali si nezkusit odťapkat celý maraton. Ŕíkal jsem si cíl bude to dát do limitu, žádné ambice. Ale neměl jsem vůbec naběhané objemy a nikdy jsem nic nad 27 km neběžel. Po jednom delším běhu právě s Radimem, jsem to ještě na 18 km vzdal, tak jsem stále nevěděl zdali do toho jít. Nakonec jsem zvolil zaběhnout si ½ maraton a maraton si nechat na příšti rok. Ono závodně to byl můj 3. ½ maraton, letos druhý. Před Olomouckým jsem si hlídal trénink, připravoval tělo. Tentokrát jsem byl na sebe zlý. Ve středu večer mě vytáhl do kopců kamarád, chtěl si projít trasu B7 a já mu slíbil že až půjde, tak ho na dva doprovodím. Takže před sedmou večer jsme vyráželi z Frenštátu na Javorník, tam v mlze každou chvíli bloudili. Já jsem tedy opouštěl trasu B7 v Raztoce a proběhl jsem se zpět do Frenštátu. Nohy byly co se týče svalů v pohodě, ale z vlhka mi boty udělaly puchýře. Ty jsem ještě znásobil pátečním fotbalem v nových kopačkách. Takže na ostravský maraton (pro mě ½ maraton) jsem dorazil s puchýři, nevyspalostí a asi 40km v nohách za poslední 3 dny. Zaregistroval jsem se na místě a místo stresováni na náměsti jsem vyrazil do obchodů kouknout po košili s dlouhým rukávem. Tu jsem taky koupil a pak už se jemně rozcvičil, proběhl start a já vyrazil. Bylo to zajímavé, v tom že ½ maraton běžel první kolo jen poloviční okruh. Tím pádem jsme se dostali před maratonce, kteří běželi celý okruh (v maratonu bylo 7 koleček ). Takže časem, jak nás dohnali rychlejší maratonci, člověk těžko odhadoval kolik lidí má před sebou či za sebou. Trasa byla pěkná, 4x člověk proběhl kolem občerstvovačky a ještě v parku paní nabízela vodu, takže bylo o nás pěkně postaráno. O puchýřích jsem věděl, ale musím říci že mé běžecké boty se specialními vložkami, nijak jejich stav nezdramatizovaly. Osobně mi přišlo že rychlostí jsem to nehnal tak na krev jak v Olomouci a nakonec za Olomoucem zaostal jen o 6 sekund, takže mít víc fit nohy a víc se hecnout na trati, tak jsem asi svůj osobák překonal. No snad příšti rok. Po doběhu jsem chvíli spočinul a vyrazil fotit borce a borkyně na maratonské vzdálenosti. Po závodě jsem si zašel na Baník a hurá domů.

Moje fota na tureckém rajčeti.

Mé Endomondo mělo nějaké problémy s GPS, takže podle GPS jsem běhal jak pejsek sem tam a naběhal víc než v realu a rychleji, ale pro názornost trasy ostravského maratonu.print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Kamčo, běhej pro radost a pro zdraví. A taky, abys byl lepší než teď. Pokud chceš lepší výsledky, tak začni pořádně makat!:-) Ještě je dobré počasí, tak šupej. Jak se mi zvetí vazy na koleni, tak se přidám na tréninky cca 5,10km k večeru kolem Lískovce. Přidá se i bratránek Pepča. A Radim ti nastínil, jak to budeš mít přiští rok. Takže první je trénink, pak teprv ženy a show... :-)

icon odpověděl(a)

A tak nějak trénuji to zase ne že ne. Tenhle měsíc naběháno beru i s kopci 140 km.Takže něco tu je. Jen se musím hecnout k větší rychlosti a pak nasbírat ty objemy. A samo že parťáky na trasy vítám.

, - odpovědět

volba půlky byla správná, letos si máš možnost osobák vylepšit třeba ještě v Kobeřicích-taky pěkný závod, v zimě to poladíme, na jaře si bouchneš maratonskou premieru a na podzim si zajedem vyzkoušet trať dvojnásobně nejrychlejšího maratonu světa v Berlíně...:-)


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter