Kategorie: Novinky, Čajovny, Úvahy

Čajový kopec 1

Nějakou dobu to v nás zrálo,
myšlenka vyrazit před západem
slunce na nějaký kopec s rozhledem do krajiny.

Námi hledaná kopec nemusí být dominantou, ale mělo by být z něho vidět do krajiny. A na takovém kopci si připravit nějaký dobrý čaj, popovídat si na různe témata, od politiky, po diskuzi o krajině na kterou budem koukat atd... Určitě nebude cíl vykonat nějaký turistický výlet. Čajové kopce budou nejspíš během týdne, aby lidé nemuseli zabíjet víkendové aktivity. Zkusíme na ně přizvat v budoucnu nějaké další lidi, kteří by mohli obohatit diskuzi.Náš první kopec byla nevelká hůrka nad obcí Dobrá, nechtějte po mně název, sám ho nevím a nemínim ho ani hledat. Nicméně z kopce byl nádherný výhled na Beskydy a to hlavně na Lysou horu, Prašivou, v dolině obec Dobrá před ní nová čtyřproudá silnice, po níž jezdila svižně auta, s lidmi kteří někam spěchali. V krajině určitě nešla přehlednout továrna Hyundai a pivovar Radegast. Západ proběhl nad nedalekým Frýdkem-Místek odkud jsme přijeli.Diskuze šla z jednoho tématu k druhému. Sem tam jsme zapomněli na to že máme zalitý čaj. To si budem muset v budoucnu pohlídat. Co je zajímavé bylo sledovat krajinu, člověk v poslední době většinou všude jezdí autem, nebo vlake, či někde spěchá coby turista, ale málokdy se zastaví na delší čas. Ten čas je důležitý, protože můžete koukat a uvažovat nad tím co s krajinou provádíme, jací v ní žijí lidé. Bylo třeba zajímavé sledovat, jak jeden z domů v dolině začal topit a dýmem zalil celé své okolí. Zajímalo by mě zdali si ten člověk uvědomuje, kolika lidem den co den svým dýmem škodí na zdraví. Možná kdyby s námi byl na kopci a koukal dolů , tak by se hanbou propadl a začal by topit něčím ekologičtějším. Jenže co oči nevídí to srdce nebolí.I my při návratu k autům pocítili jeho “dárek” svému okolí.Popíjeli jsme barmský oloong a archivní puerh a to z roku 2003 Yi Wu Zheng Shan, oba čajíky byly skvělé. Děkuji všem kdo přišli, neb posedět na takovém místě s kamarády je super záležitost. Doporučuji všem.print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Tak doufám, že sem dáte vědět, až to budete organizovat. Z Ostravy je to do FM kousek. :-) A pokud jsou témata u čaje obdobná, jako Váš blog, velmi rád se přidám. :-) Tedy, pokud Vám to nebude vadit. Navíc mám pocit, že "Čajový kopec" by mohl být skvělý projektík setkávání lidí. ;-)

odpověděl(a)

Dobře, jen zanech tedy nějaký kontakt. Jinak se bude těžko dávat echo.

, Čajový kopec odpovědět

Je to jen pro blízké přátele, nebo je to i k navazování nových známostí? "Čajový kopec" mi přijde jako skvělý nápad pro potkávání se. Rád bych poznal toho, kdo tuto akci zorganizoval. :-)

Mimochodem - velmi příjemný blog.

icon odpověděl(a)

Ahoj náš cíl v budoucnu je přizvat k posezení i další lidi , cíl je aby to bylo obohacující pro všechny zůčastněné co se týče diskuze. Jinak organizace byla tak že jsme se domluvili a jeli. Jeden člověk (tentokrát Syfon) vyhlídl místo kde by to bylo pěkné, jak tam dojet. Svolal lidi a jelo se. V budoucnu budeme asi objíždět okolí v radiusu desítek kilometrů kolem Frýdku-Místku.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter