Kategorie: Novinky, Běháni, Úvahy

Beskydská sedmička 2011

Vyjít jeden kopec v Beskydech je fuška,
někdy se hecnout a vyjít 3 je fuška,
a sedm jak to napsat, to už je fuška.

http://www.beskydskasedmicka.cz/2011/Beskydská sedmička to je extrémní závod dvojic, 87 km 5302 m to už je pořádna výzva. Letos proběhl druhý ročník a na startu bylo 2700 lidí, do cíle dorazilo cca 1500 lidí. Nejrychlejší to měli za 12:21:19. Klobouk dolů jak před závodniky, tak před organizátory a podle všeho vypadá že příšti rok to bude ještě větší a masovější. Ale o tom jsem ani moc psát nechtěl. Ne že by si vítězové, trasa, závod nezasloužily obdiv, respekt. O výsledcích, ale i závodě se dovíte nejvíc přímo na stránkách akce. Ale chtěl jsem spíš zmínit media, které takovu akci dle mého úplně pominula. Kromě kamer ČT jsem nikde nikoho neviděl. Internetové media, kromě běžeckých stránek ani zmínku. Přitom zrovna toto je akce, která zvedla obrovskou masu lidí a nutí je trénovat, aby takovou dávku kilometrů a převýšení ušli či uběhli. Je to určitě obraz společnosti, kdy je zajímavější číst o nějakém podvodu, špatné náladě, než o tom že 2500 lidí se vyprovokovalo k obdivuhodnému výkonu. Možná jen o tom media nevěděla, nebo nechtěli propagovat akci za kterou stojí medialně denník Sedmička, ale spíš si myslím že dnes není módou někam vysílat reportéry, aby přinesli “nudnou zprávu”. A nebo je to už s zpravodajstvím opravdu tak zle jak psal na svém blogu Marigold.

Já a 7BV. Celý rok jsem se na 7BV připravoval, nicméně parťák začal mít po prvním kopci problém s nohama, takže jsme odstoupili po 20km v Raztoce. Škoda, snad příště budu moci zabojovat.

Pár fotek z vyhlašování vítězů Beskydské sedmičky 2011. Foťák mi neustále zaostřoval na pozadí, nebo se před vítězi pohyboval fotograf, či gratulanti, takže se nepovedly všechny kategorie, jak jsem původně chtěl.

IMGP6205 IMGP6214 IMGP6300 IMGP6282 IMGP6251 IMGP6248 IMGP6273 IMGP6215 IMGP6241 IMGP6309 IMGP6316 IMGP6318


print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Ahoj, je nejaka moznost si od tebe ty fotky stahnout v lepsi kvalite? Fotky z vyhlaseni nam nevysly a chtela bych mit neco na pamatku. Moc dekuju

odpověděl(a)

Ahoj určitě, ale jak říkam není to žádne terno. Dám to večer až budu doma na Edisk a hodím tu link do komentářů.

odpověděl(a)

Tu jsou netřízeny, nahrány na Edisku
www.edisk.cz/stahni/27365/7bv_2011.rar_608.63...


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter