Kategorie: Novinky, Čajovny

Čajomír fest 2011

Čaj a čajovny, to je má srdcovka.
Tak jsme po návratu z dovolené v
Itálii, jen malou chvíli odolával ….

http://www.cajomir.cz

možnosti vyrazit hned druhý den do Prahy na největší festival o čaji a kultury kolem ní v Čechách. Zklámán Svátkem čaje v Cieszine, kdy jsem zaplatil vstupné abych jsem se mohl podívat na stánkaře, jsem ujištěn že Čajomír je lepší vyrazil. Ucestován z dovolené jsem cestu na Prahu zvládl (tam a zpět to bylo 725km), ale příště bych raději volil cestu vlakem (už budou soukromí přepravci :)) , je to pohodlnější než řídit unaven, pak se nějak probouzet, aby člověk jel hned zpět. Ale zpět k Čajomír festu, letos byl přestěhován do Tyršova paláce a jeho okolí. Nemohu soudit zdali to bylo lepší řešení, ale podle kamarádů, co byli i loni vyplynulo, že Vyšehrad byl lepší, ale nepršelo, kdežto teď déšť po parném týdnu hrozil a sem tam skráplo, takže prostory paláce se hodily. Celý koncept Čajomír festu dle mého hlavně leží na lidech co prezentují své čajovny, nebo čaje které dováží, doprovodné kultuře které se točí kolem čajové kultury, od bojových umění, muziky, různé asijské arabské kuchyně. Vy můžete procházet festivalem a přisedat k nabízejicím čaje a vyzkoušet jejích nabídku, popovídat si o čaji a zase popojít. Takže máte možnost provést takovou degustaci různých sort čajů. Letos nově šly čaje i nakoupit, což lidé i my využívali. Sám moc nejsem na tu etno, asijskou kulturu kolem čaje, jsem jen konzument čajů, takže tenhle program posuzovat nemohu. Co mi trochu vadilo byly nevychytávky ohledně muziky. Koncerty v místnosti kde se nabízely čaje, někoho mohly oslovit, ale když člověk neslyšel slova, a většina lidí se tam bavila u čaje tak to nebylo nic moc. Tak samo probíhajicí asi běžný program v Tyršově paláci rušil duchovnější hudební reprodukci na malém nádvoří v paláci. Mě osobně chyběla nabídka trošku kvalitnější keramiky, či čajů. Nějak jsem čekal že si odtamtud přivezu nějaký teňoučký porcelán a ejhle ony ty stánky všechny mířily na masy. Což se není čemu divit. Jinak určitě je Čajomír fest super akce, kde stojí za to vyrazit.

Mě osobně z nabízejicích nejvíce zaujal Martin Preusler s jeho barmskými oloongy, že i čaje z Barmy jsou hodně dobré a chutné a člověk k nim nemusí mít předsudky. Za solidní peníz solidní oloong. Jeho eshop najdete zde. www.chutnacaj.cz

Dále byl zajímavý objev vitnamského čaje ochuceného o lotosové květy (pestíky z květů) tedy nehledejte ve vietnamských čajích nějakou top kvalitu, ale na popíjení a hlavně si myslím že pro nováčky, co si chtějí navyknout na sypané čaje je tento druh čaje dobrá volba. Neuvěřitelné byly ceny v jejich obchodě. Osobně jsem si pořídil zelený ochucený lotosem 100g za 50 Kč a kvalitou bych řekl že vzhledem k ceně je excelentní. Jejich eshop naleznete zde http://vietnamskyzelenycaj.cz/ .

Ještě mě zaujaly holky co improvizovaly jen se svými hlasy na malém náměstí, opravdu jim to šlo a šla vidět radost z toho co dělají.

Čajomír fest jsme zakončili v nedaleké čajovně Bílý Jeřáb, o které již brzo přinesu recenzi do mého průvodce po čajovnách http://cajovny.mojeokoli.cz/ protože určitě stojí za návštěvu a svým konceptem je to ojedinělý projekt.Pokud jste z Prahy a hledáte kde vyrazit do čajovny, tak doporučuji databázi čajoven v Praze Čajovny v Praze.

IMGP6103 IMGP6105 IMGP6107 IMGP6110 IMGP6113 IMGP6114 IMGP6116 IMGP6121 IMGP6126 IMGP6133 IMGP6139 IMGP6141 IMGP6144 IMGP6146 IMGP6161 IMGP6163 IMGP6168 IMGP6169 IMGP6174 IMGP6181


print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter