Kategorie: Novinky, Internet, Úvahy

Značky a image

aneb, jak si hrají s naší myslí.
I když si myslíme že jsme odolní,
je tomu tak?

Není to tak dávno co Michal Kurečka (Mkurri) na svém blogu napsal příspěvek V zajetí Googlu, kromě své myšlenky u mě vyvolal opět úvahy nad problémem, jak to že nějaká firma má mnohem lepší image než jiná, přitom věci dělají podobně. Zkrátka je zajímavé jak lidi některou firmu dokáži vyzdvihovat do nebes a jinou shazovat. Google sice nabízí většinu svých služeb zadarmo, ale zase získavaným monopolem v některých oborech bude v budoucnu bránit rozvoji služeb. Nechápu třeba radost lidí, nad tím že se Seznam propadá, konkurence je přece vždy přínos a těžko chtít po regionalní firmě úplně stejnou kvalitu jako u firmy která si loví nejlepší mozky na světě a skupuje nadějné projekty.

Mě třeba fascinuje histerie geeku kolem výrobků společnosti Apple. Pozor abych tu nebyl brán jako potírač Applu, mě se výrobky od Applu moc líbi, jde vidět vliv firmy na posouvaní technologii k opravdové dokonalosti. Ale nemám odvahu říkat všechny zbylé výrobky jsou o ničem. Protože zkrátka si myslím že Apple výrobky jsou drahé. Nezapomenu, jak jsem půjčil jednomu majiteli Iphone svůj nový mobil k prohlídnutí. Po pár sekundách se ozvalo no ale ono to nemá statický display, nemá to to či ono, je to hrubý mobil. Vůbec nebral na zřetel že ten můj mobil stál 2-3 méně než jeho. To je jako bych si pořídil Jaguara a tvrdil že je lepší než tvá Octávia. Samozřejmě že je... Nejvíc mě dostala hláška, kdy jsem mu oznamoval že můj mobil má mapy v ceně, jeho slova já jsem si mapy koupil a mám je taky :).

Ale ať nejsem jen u IT oboru, zrovna včera jsem běžel z práce domu. Protože v práci jsem měl nějaké bavlněné triko, kalhoty a chtěl jsem si je vzít domů vyprát, tak jsem běžel v tomhle nějakou 12km trasu. Zajímavé že můj mozek se cítil nejistě, běžet v nějakém bavlněném oblečení, neublíži mi to? Proč jsem si raději nevzal své běžecké termo prádlo? Celkem absurdní myšlenky když před pár lety jsem běhal jenom v bavlně.Jenže studovánim různých časopisů, ale i osobní zkušenost mě posunula v nímaní komfortu dále a dnes mi příjde nepřirozené běhat v bavlněných věcech. Jsem třeba teď zvědav, jak se s budovánim image a nepostrádatelností poperou výrobci běžeckých bot. Do módy jdou totiž minimalistické boty s minimalním odpružením. Ale to potom značí, že mohu vyrazit běhat v keckách od vietnamců a nemusím za boty dávat tisíce.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter