Kategorie: Novinky, Úvahy

Začíname na sebe být více hodní?

Příjde mi že se v poslední době
k sobě chováme nějak lépe.

Možná to je jen pár shod okolností náhod. Ale v poslední době mě několikrát pustila nějaká paní při nákupu, kdy měla plný košík a já v ruce pár věcí před sebe se slovy, ať dlouho nečekám. Další příhoda se udála nedávno. Objednali jsme si v práci na oběd pizzu z http://www.pizzeria-milano.cz , pečou dobré pizzy a příjde mi že i dosti podobné těm originálním z Itálie. Já jsem ten svůj koláček snědl, ale kolega se k němu dostal až po hodině, jak otevřel krabici, tak zjístil že místo salámové tam má sýrovou a se sýry které nemá rád. Zkusil tedy zavolat do pizzerie co s tím. Na druhé straně se omluvili, že to popletli a že tuto pizzu má rozdat, slíbili dovést novou, tu byla super už tato věc nic nevracet, nechte si přivezeme další. Za pár minut přivezli tu původně objednanou a co víc ve familly verzi, tzn. 2x větší, zdarma. Tomu říkam super přístup k zakáznikovi.

Snažím se tedy tuto pozitivní náladu šířit taky dál. Teď při koncertě Nicka Cava jsem stál v druhé řadě, vedle mě stáli dva urostlí habáni, časem se za nimi vytvořila mezera, protože nešlo přes ně vidět a do ní se vecpala jedna dívčina. Šlo vidět že vyrazila kupředu do kotle aby viděla svůj idol a přes tyto dva moc šancí neměla, tak jsem ji tedy pustil před sebe. Škoda jen, že jsem si toho všiml pozdě a Nick Cave hrál už jen jeden přídavek.

A co vy a dobré skutky? Možná by to stálo za řetězovku ať ty dobré skutky vyplynou na povrch.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , dodatek odpovědět

Aby z článku nevyplynulo jak se chovám nějak neohleduplně sobecky :) , na charitu přispívam, k lidem se chovám vždy ohleduplně. Tedy nepřispívám bezdomovcům u hypermarketů co chtějí podle jejich slov na jídlo, ale v mých očích bych jim přispíval na alkohol.

, - odpovědět

Hmm, sdílím názor, že to v naší společnosti v tomto ohledu spěje k lepším zítřkům. A už bylo na čase. Ještě aby se Češi naučili, jak jednat s lidmi. Například prodavačky aby se při příchodu zákazníka netvářily jako zabijáci odvedle a místo toho se usmály a zajímaly se o zákazníka. Ale stejně tak zákazníci aby se naučili zdravit, děkovat a v hospách dávat přiměřená dýška.

Já se snažím chovat právě tak, ale občas je to fuška.

Můj zatím asi poslední dobrý skutek byl v Nové Bystřici, kde jsem jednoho chlapíka upozornil, že nemá rozsvícená světla. :]


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter