Kategorie: Novinky, Úvahy

Začíname na sebe být více hodní?

Příjde mi že se v poslední době
k sobě chováme nějak lépe.

Možná to je jen pár shod okolností náhod. Ale v poslední době mě několikrát pustila nějaká paní při nákupu, kdy měla plný košík a já v ruce pár věcí před sebe se slovy, ať dlouho nečekám. Další příhoda se udála nedávno. Objednali jsme si v práci na oběd pizzu z http://www.pizzeria-milano.cz , pečou dobré pizzy a příjde mi že i dosti podobné těm originálním z Itálie. Já jsem ten svůj koláček snědl, ale kolega se k němu dostal až po hodině, jak otevřel krabici, tak zjístil že místo salámové tam má sýrovou a se sýry které nemá rád. Zkusil tedy zavolat do pizzerie co s tím. Na druhé straně se omluvili, že to popletli a že tuto pizzu má rozdat, slíbili dovést novou, tu byla super už tato věc nic nevracet, nechte si přivezeme další. Za pár minut přivezli tu původně objednanou a co víc ve familly verzi, tzn. 2x větší, zdarma. Tomu říkam super přístup k zakáznikovi.

Snažím se tedy tuto pozitivní náladu šířit taky dál. Teď při koncertě Nicka Cava jsem stál v druhé řadě, vedle mě stáli dva urostlí habáni, časem se za nimi vytvořila mezera, protože nešlo přes ně vidět a do ní se vecpala jedna dívčina. Šlo vidět že vyrazila kupředu do kotle aby viděla svůj idol a přes tyto dva moc šancí neměla, tak jsem ji tedy pustil před sebe. Škoda jen, že jsem si toho všiml pozdě a Nick Cave hrál už jen jeden přídavek.

A co vy a dobré skutky? Možná by to stálo za řetězovku ať ty dobré skutky vyplynou na povrch.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Jméno
Předmět
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

icon , dodatek odpovědět

Aby z článku nevyplynulo jak se chovám nějak neohleduplně sobecky :) , na charitu přispívam, k lidem se chovám vždy ohleduplně. Tedy nepřispívám bezdomovcům u hypermarketů co chtějí podle jejich slov na jídlo, ale v mých očích bych jim přispíval na alkohol.

, - odpovědět

Hmm, sdílím názor, že to v naší společnosti v tomto ohledu spěje k lepším zítřkům. A už bylo na čase. Ještě aby se Češi naučili, jak jednat s lidmi. Například prodavačky aby se při příchodu zákazníka netvářily jako zabijáci odvedle a místo toho se usmály a zajímaly se o zákazníka. Ale stejně tak zákazníci aby se naučili zdravit, děkovat a v hospách dávat přiměřená dýška.

Já se snažím chovat právě tak, ale občas je to fuška.

Můj zatím asi poslední dobrý skutek byl v Nové Bystřici, kde jsem jednoho chlapíka upozornil, že nemá rozsvícená světla. :]


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter