Kategorie: Novinky, Internet

Důležitost zpětné vazby

Nějakou dobu se mi v hlavě převaloval
internetový projekt, který se mi víc a
víc zamlouval, aby mi ho potom jedna

věta pohřbila. O co šlo? Říkal jsem si nebylo by špatné udělat nějaký solidnější internetový průvodce po nějakém státě. Často zajímavé městečka památky nemají ani své stránky v rodné řeči. Cíl byl tedy takový. Našetřit na cestu a ubytováni po kempech. Naptat nějaké mladé písalky s tím že je vemu na výlet, denně kouknem na jedno dvě místa, do informačních míst a po cestě budu po nich chtít články o jednotlivých návštěvách. Možná to byla naivní představa, možná bych takové lidi našel. Předpokládam že mlaďoši jsou méně nároční na ubytováni atd... takže by to nemuselo být tak drahé. Po příjezdu bych tedy počkal na články k místum bych měl i fotky, podklady z informačních center. Časem by z textů tedy vznikl web s texty z míst kde pisatelé byli a ne nějaké opisy wikipedií. Dál jsem myšlenku rozvíjel přeložit ji i do angličtiny a mít weby v anglické podobě a samozřejmě ty stránky nějak upravit pro mobilní průvodce.

Celkem se mi to zamlouvalo, tak jsem o plánu pověděl Martinovi při našem cestováni po jihu republiky a ten mi projekt hned poslal k ledu se slovy. A myslíš že máš nějakou šanci nabídnout kvalitní obsah v porovnáni s průvodci ala Beadekr, Lonely Planet … tím to vše pohaslo, protože bylo jasné že nemám tu možnost. Zkrátka dané místo dobře za chvíli neprozkoumám a tím pádem bych tvořil jen trošku víc obsáhlejší minisite, ale těžko konkurující zavedeným a léty budovaným papírovým průvodcům. Jsem rád za jeho zpětnou vazbu. Uvědomil jsem si, že kvalitního průvodce mohu udělat tak pro své město a blízké okolí a taky na tom začnu víc dělat. Tedy mám v plánu ještě udělat tipy pro cestováni po Toskánsku, byl jsem tam loni, za pár týdnu jedu znovu.


print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

Ono ale prakticky všechno už existuje. Inovativní služba nebo web je sice skvělá věc, ale co se týče obsahu, toho není nikdy dost.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter