Kategorie: Novinky, Internet

Mé stránky a domény

Jednotlivé projekty u mě
zachycují vlny zájmu a pak
zase propadu nadšení.

Nicméně se snažím řídit heslem na čem se dělá to roste, i když ne moc rychle. Můj osobní problém je, že jsem si stále nepořídil živnostenský list a stále tedy stránky připravuji. Díky mé práci mě nijak netíží s tím spěchat (nějaký finanční příjem je). Ale budu muset se do toho pustit.

Prvním projektem který si mazlím je www.mojeokoli.cz byla to první doména kterou jsem si pořídil, protože mi přišla zajímavá, sice nejde monetizovat na nějaký výrobek, ale pro nějakou lokálně vyhledávací službu mi přišla skvělá. Později jsem se rozhodl, že ji začnu použivat pro svůj blog. Sice ho mám tématicky hodně roztříštěn, na druhou stranu nelpím na jednom tématu a zpětně zjišťuji, že mi slouží k vzpomínaní na věci minulé a mé myšlenkové pochody.

Druhou doménu co jsem si pořídil byla www.domluva.cz vždy jsem něco rád organizoval a měl jsem vizi že na této doméně udělám nějakou službu, které se bude hodit organizátorům. Ale nakonec domluva skončila tak, že jsem tam nainstaloval diskuzní fórum a když plánuji výlet, tak to napíši na něj. Abych pak mohl odkazovat na stránky, které jsou přístupné všem. Ne všichni totiž jsou na facebooku, nebo na hofylandu. Může tam k výletu vzniknout nějaká diskuze.

Svou duší jsem patriot a vlastenec, nesmírně optimistický, takže jsem vždy toužil mít stránky o městě kde žiji, pracuji. Bydlím ve vesnici vedle Frýdku-Místku, ale jsme část města. Jednou mě napadla pořídit si doménu www.frydekimistek.cz kde i místo pomlčky má značit kromě samotného významu i informace, internet. Cíl stránek je přinášet tipy co ve městě, ale i jeho okolí navštívit. Jsou tam rss agregáty na zdroje pišicí o Frýdku-Místku, nebo na články blogerů z našeho města. Určitě jsem tam nechtěl a nechci diskuzi k aktualním tématům. I když v poslední době uvažuji o vytvoření aktivní facebook skupiny, pod hlavičkou této stránky. Celkem mám problém se se stránkou nějak prodrat výš v SERPU a jsem beznadějně vzadu. A to už jsem ůvodní stránku přetextovával. Mno uvidíme, v budoucnu až bude živnostenský list bych chtěl právě na těhle stránkach stavět, kromě affile bloku.

Další doménu co jsem si pořídil byla doména www.0kc.cz celkem mě přkevapilo že byla volná. Původně jsem si říkal nic tam dělat nebudu a počkám zdali nějaká velká firma v budoucnu nebude dělat akci, něco zadarmo 0 Kč a zdali nebudou pro kampaň chtít tuto doménu. Nicméně loni jsem celkem poslouchal nová alba, které nabízí kapely zdarma a tak jsem o nich na 0kc.cz začal informovat. Letos ovšem u mě v muzice došlo k zvratu, protože poslouchám výhradně lounge-radio.com. Takže jsem na 0kc.cz dlouho nic nenapsal.

Doménu www.expomilano.cz jsem si pořídil s tím že expo tu je za 4 roky a díky své blízkosti bude určitě zájem o informace o expu, z expa. Oproti třeba olympiádě a jiným akcím, expo trvá půl roku a hodně se mluví o něm před i po expu, takže cítím že doména najde uplatnění. Klidně ji v případě zájmu v budoucnu někomu prodám. Zatím tam mám svého průvodce po Itálii, letos jedu zase do Itálie, tak se zase rozroste o další informace a pomalu taky přibývají informace o samotném Exopu 2015.

Na poddoméně mám ještě průvodce po čajovnách http://cajovny.mojeokoli.cz/ , který pomalu roste. Je to taková radůstka.

Kromě expomilano.cz (snad v budoucnosti) žádná doména není moc terno co se týče hladnosti, ale dle mého jsou to krásná zapamatovatelná slova. Jen to chce ještě více obsahu atd... Teď se chci hlavně oboud do stránek města, dokončit nejvyznamnější místa co stojí za návštěvu a pustit se i do offline propagace po městě atd...

O připravovaném affile bloku domén a stránek někdy příště.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter