Kategorie: Novinky, Čajovny

Čajovna Cesta čaje (Brno)

Pokud si chcete vychutnat kvalitní čajík v Brně tak tu mám jeden tip.

Novobranská ulice 10, 602 00 Brno

Na tuhle čajovnu jsem dostal tip od kamaráda a jsem mu za to vděčen, neb v Brně jsem doposud navštívil dvě čajovny a ani jedna mě nijak nezaujala, až tato třetí. Ćajovnu vede opravdu milec čaje, neb nabídník překypuje drahou sortou, kterou by si člověk normálně do nabídniku nedal, doufejme že mu ten trend vydrží a do čajovny si najdou cestu lidé, kteří si v lepším čaji libují.

Čajovna je moderněji zařízená, spíš mi připomíná nějakou modernější kavárnu, než obvykle do asijska laděné podniky s čajem. Mě se ten styl líbil, najde se tu i klasické podium, kde se dá sedět (ležet) na zemi a koukat do klidné novobranské ulice, zbytek míst je za stoly, židle jsou pohodlné. Vše voní novotou. Na stolech jsou čajové moře což se taky často nevidí. Čaje tu uchovávají v chladicích boxech, takže by měli mít dobrou chuť i dávno po sklizni.

Čajovna je nekuřácká, vodní dýmky tedy nehledejte a určitě je vhodná k nějakým netradičním obchodním schůzkám. Prostory jsou klimatizovány, pokryty wifi signálem.

Škoda že zatím nemají internetovou prezentaci. V dnešní době je to základ.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět

On SF 2009 Castleton Moonlight byl Darjeeling naprosto skvostny, nalady letaci prinasejici ;)

, dík odpovědět

Díky za tip, až někdy do Brna pojedu, tak tam mrknu, i když alspoň jednou bych jsem si teď chtěl ještě zajít do Cesty čaje...

, Tip odpovědět

Rozhodně je tento blog zajímavý. Ovšem pokud bys chtěl navštívit další čajovnu v Brně, zkus Literární čajovnu na Skleněné louce (adresu z hlavy nevím). Jsou tam dobré čaje (i speciality), posezení u stolků, nebo na pódiu, příjemné prostředí, prodej autorské a jiné keramiky a příjemná obsluha. Navíc je to tam nekuřácké... Myslím, že je tam i wifi, ale jistý si nejsem. Určitě to stojí za zkoušku:-)

icon , Návštěva odpovědět

Já ji navštívil někdy v listopadu, v sobotu v pozdní odpoledne. Původně jsem chtěl zkusit nějakou specialitku, ale nakonec jsem si objedna Darjeeling Castleton Moonlight, v poslední době jsou darjeelingy u mě nejoblíbenější a těch pár druhů co popíjím v dobré čajovně mě už pomalu omrzely, tak jsem se těšil na jiný druh. Čaj jsem dostal v pěkném bílém porcelánu, chuťově i udělaním mě nadchl. Za celou mou dobu pobytu v čajovně nebyl žádný host na sobotu odpoledne dosti smutný pohled, tak snad si cestu najdou. Obsluha zrovna připravovala balíčky "čajů" pro vánoční trh a všude číšela pohoda.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter