Mistrovství Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 Km
Skvělý běžecký závod, super organizace, lidé, počasí.
Co víc si přát, snad jen lepší můj čas, ale to je můj problém :)

Stránky běhu

Již sedmý ročník, Dolnohotské desítky přilákal rekordní počet běžců a to krásných 169,
což je moc pěkný počet. Letos se běžela nová trasa, která se mi moc líbila. Opravdu
mírné táhlé stoupaní a po otočce na 5 km zase za odměnu mírně z kopce zpět na
fotbalové hřiště v Dolní Lhotě. Původně jsem Dolní Lhotu hledal na mapě, abych si potom
vypeskoval, jak jsem mohl zapomenout, vždyť jsem v ní byl několikrát na festivalu
Dolnohotský budben. Projížděli jí několikrát do roka, při cestách do Kyjovic.
Ona obec opravdu žije, vždyť i slezský bard Jarek Nohavica má písničku o Dolní Lhotě.

A teď tu do krásy roste silniční závod. Vítězem letošního ročníku se stal Peter Mikulenka 00:31:43
z Frýdku-Místku, druhý byl Robert Štefko 00:31:52 Výsledky
Nejstarší účastník byl František Zikeš, ve svých 83 letech uběhl 10 km trať za 1:16. To je neuvěřitelné,
v takovém věku. Běželo se s čipem, trať byla uzavřena pro auta. V cíli i bylo dobré občerstvení
a obrovská tombola, takže snad každý musel být spokojen. Co mě ještě hodně zaujalo, byl skvělý výkon
moderátora, který opravdu věděl o čem mluví a mluvil dobře. Doprovody a hlavně děti měli v areálu kolotoč,
skluzavku, koníky, takže se taky bavili. Určitě doporučuji všem běžcům.

Můj čas byl 51:12, s časem nejsem spokojen, ale se svým během ano. Asi budu muset pozměnit trénink,
abych se začal zlepšovat. Stále se pohybuji kolem 50 minuty, to musím změnit.