Kategorie: Novinky, Čajovny

Čajovna ve staré kovárně (Příbor)

První článek o čajovnách, které rád navštěvuji. Doufám že vám recenze budou nápomocny k rozhodováníkterou navštívit, nebo které se vyhnout. Začněme tedy jednou útulnou čajovničkou z města Příbor.

Čajovna ve staré kovárně – Příbor

http://cajovna-pribor.cz/

Pokud se dá napsat, že nějaká čajovna rozkvete v lotosový květ, tak tahle je takový lotosový kvítek, ne že by neměla na ten přívlastek, ale je opravdu maličká. Míst jsem tam napočítal kolem 25 a to i po přestavbě. Celé čajovně vévodí krb, tedy přesněji bývalá výheň, která přináší neopakovatelnou atmosféru. Plápolající oheň, uhlíky žhavící se v popelu výhně dávají čajovně osobitý ráz. Po stěnách nad výhní jsou ještě pozůstatky kovárnických náčiní a zařízení, doplněné o výstavy. Většina míst je k sezení na klasických židlích, jedno podium a jedna gaučárna. Vše v jedné větší místnosti.

K nabídce, oproti jiným čajovnám tu najdete v nabídníku i alkohol, tedy čaj s alkoholem,lahváč, či dokonce kofolu ,kávu. Cenově jsou dražší, takže lidi zde chodí spíš opravdu za čajem a když sem tam s níma příjde nečajař, tak má možnost dát si něco pro něj stravitelnějšího. S čajové nabídky je v nabídníku klasická sorta s větším výběrem puerů a ranch. Největší radost mi ale přinesla poslední dvojstránka, kde je aktualní nabídka (viz také net), plna čajových lahůdek za kterými se vyplatí do kovárny vyrazit. Další nálevy vám připraví přímo obsluha, což beru jako velký plus, protože více nálevové čaje dokáže laik pěkně zkazit. A rád si na ten další nálev počkám. Ke každému čaji zákazník obdrží malou sušenku, což je přijemný bonus.

V článcích o čajovnách bych chtěl zmínit i názor na internetové stránky, protože si myslím že stránky jsou součastí celého podniku. Tato čajovna je má hodně povedené.V součastném webdesignu se sice už animované gify nepouživají, ale tu to vůbec nevadí a stránky plně navozují atmosféru realné čajovny. Obsahově má všechny náležitosti. Snad bych jen uvítal aktualní nabídku, aby byla opravdu aktualní.

Drobnosti co bych pozměnil. Nabídníky mi přišly notně ohmatané až špinavé, na to že euroobaly jsou haléřová položka, by to za výměnu možná stálo. Pokud není cíl mít na nich patinu. Celá čajovna vypadá pěkně, ale dveře na chodbu k záchodům, jak by byli z jiného světa.

Všem mohu čajovnu jen doporučit, jak pro milce čajů, tak pro lidi milující vodní dýmky. U mě je určitě aktualné v TOP 3.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , návštěva odpovědět

Má poslední návštěva proběhla v sobotu večer 2.1. čajovna praskala ve švech, ale nic to neubíralo na pohodě, obsluha bez problému stihala. Novinky už pomalu z nabídníků mizí (vipito) a přichází čekáni na první first fleshe... Jde vidět že obsluha čajům rozumí a baví je, dalo se s nima na to téma popovídat, dověděl jsem se o stanovováni cen darjjelingu v závislostí na kvalitě chuti v čase. Což bylo pro mě přínosná informace.


Turkův blog

Kamil Staš

Informace o mně
Já a živnostník

Menu

DoporučujiDárky pro muže
Dárek k padesátinám
Dárek k narozeninám
Toskánsko, Itálie
Frýdek-Místek
Žraločí chrupavka

Spřátelené blogy

http://opicinoviny.cz/
http://mkurri.cz
http://www.zkusmo.cz/
http://nogol.cz/blog/
Manuel Nuněz
http://mkurri.cz

Twitter